kierunkowe ciałko definicja
Co to jest ciałko kierunkowe. Wyjaśnienie procesie oogenezy przez oddzielenie się od oocytu wskutek.

Czy przydatne?

Co to jest ciałko kierunkowe

Co oznacza CIAŁKO KIERUNKOWE: komórka powstała w procesie oogenezy przez oddzielenie się od oocytu wskutek I podziału mejotycznego. W momencie II podziału mejotycznego oddziela się drugie ciałko kierunkowe, a pierwsze regularnie ulega podziałowi. Ostatecznie, podobnie jak w spermatogenezie, z jednego oogonium powstają cztery komórki potomne - jedna komórka jajowa i trzy ciałka kierunkowe. Są one szczątkowymi gametami i mimo ich komórkowej budowy nie zostają zapłodnione

Czym jest ciałko kierunkowe znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chemoreceptory:
Słownik receptory ciałko kierunkowe co znaczy.
Co znaczy Cechy Sprzężone Z Płcią:
Słownik przekazywane poprzez chromosomy płciowe (X i Y); najczęściej dotyczą genów zlokalizowanych w chromosomie X i wykazują dziedziczenie zależne od kierunku krzyżowania. U człowieka przykładami takiej ciałko kierunkowe krzyżówka.
Co znaczy Cukrzyca:
Słownik zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny wytwarzanej poprzez wysepki Langerhansa, obniżającej poziom glukozy. Podwyższony poziom glukozy w krwi skutkuje wydalanie dużej ciałko kierunkowe co to jest.
Co znaczy Ciepłokrwistość:
Słownik stałocieplność ciałko kierunkowe słownik.
Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych ciałko kierunkowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: