krwi ciśnienie definicja
Co to jest ciśnienie krwi. Wyjaśnienie w naczyniach krwionośnych (tętnicze - w tętnicach, żylne - w.

Czy przydatne?

Co to jest ciśnienie krwi

Co oznacza CIŚNIENIE KRWI: ciśnienie panujące w naczyniach krwionośnych (tętnicze - w tętnicach, żylne - w żyłach), które pozwala na stałe krążenia krwi w ustroju (krew płynie w kierunku spadku). C.k. zależy od rytmicznej pracy serca i oporów stawianych poprzez naczynia krwionośne. Jest różne w poszczególnych odcinkach układu krwionośnego, najwyższe c.k. panuje w tętnicach, w momencie skurczu serca (c.k. skurczowe - około 120 mm Hg), a minimalizuje się stosunkowo oddalania od serca (c.k. rozkurczowe - w momencie rozkurczu serca). C.k. w żyłach jest niższe i wynosi około 10 mm Hg; stosunkowo zbliżania się do prawego przedsionka spada prawie do zera

Czym jest ciśnienie krwi znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cis Konfiguracja:
Słownik heterozygocie, gdzie jeden z genów chromosomów homologicznych zawiera dominujące allele genów, na przykład A i B, a drugi recesywne allele im odpowiadające, na przykład a i b. Układ, gdzie jeden ciśnienie krwi.
Co znaczy Ciałko Żółte:
Słownik jajniku z pękniętego w momencie owulacji pęcherzyka Graafa, po zajściu samicy w ciążę, zanika dopiero po porodzie. Występuje u zwierząt żyworodnych, produkuje progesteron umożliwiający zagnieżdżenie ciśnienie krwi.
Co znaczy Cerebryzacja:
Słownik encefalizacja ciśnienie krwi.
Co znaczy Centromer:
Słownik miejsce, gdzie spotykają się dwa ramiona chromosmu. Jasna strefa w obrębie przewężenia pierwotnego wiąże chromosom z wrzecionem podziałowym ciśnienie krwi.
Co znaczy Czynniki Rakotwórcze:
Słownik ułatwiające albo wywołujące powstawanie nowotworów. Zakłada się, iż niemal 80% nowotworów u ludzi wywołanych jest czynnikami środowiskowymi. Do najlepiej poznanych cz.r. należą: policykliczne ciśnienie krwi.
  • Dodano:
  • Autor: