krwi ciśnienie definicja
Co to jest ciśnienie krwi. Wyjaśnienie w naczyniach krwionośnych (tętnicze - w tętnicach, żylne - w.

Czy przydatne?

Co to jest ciśnienie krwi

Co oznacza CIŚNIENIE KRWI: ciśnienie panujące w naczyniach krwionośnych (tętnicze - w tętnicach, żylne - w żyłach), które pozwala na stałe krążenia krwi w ustroju (krew płynie w kierunku spadku). C.k. zależy od rytmicznej pracy serca i oporów stawianych poprzez naczynia krwionośne. Jest różne w poszczególnych odcinkach układu krwionośnego, najwyższe c.k. panuje w tętnicach, w momencie skurczu serca (c.k. skurczowe - około 120 mm Hg), a minimalizuje się stosunkowo oddalania od serca (c.k. rozkurczowe - w momencie rozkurczu serca). C.k. w żyłach jest niższe i wynosi około 10 mm Hg; stosunkowo zbliżania się do prawego przedsionka spada prawie do zera

Czym jest ciśnienie krwi znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czepiec:
Słownik żołądek ciśnienie krwi co znaczy.
Co znaczy Czynniki Biotyczne:
Słownik żywe składniki środowiska (rośliny, zwierzęta, człowiek) wywierające bezpośredni wpływ na siebie wzajemnie ( konkurencja, symbioza, pasożytnictwo, drapieżnictwo, łańcuch pokarmowy) i na środowisko ciśnienie krwi krzyżówka.
Co znaczy Czuwanie:
Słownik sen ciśnienie krwi co to jest.
Co znaczy Ciałko Podstawowe:
Słownik wić ciśnienie krwi słownik.
Co znaczy Choroba Basedowa:
Słownik przy nadczynności tarczycy (nadmierne wydzielanie tyroksyny), objawiająca się między innymi powiększeniem gruczołu, kołataniem serca, podwyższoną przemianą materii, pobudliwością nerwową i ciśnienie krwi czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: