cukrzyca definicja
Co to jest cukrzyca. Wyjaśnienie zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny.

Czy przydatne?

Co to jest cukrzyca

Co oznacza CUKRZYCA: schorzenie wywołane zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny wytwarzanej poprzez wysepki Langerhansa, obniżającej poziom glukozy. Podwyższony poziom glukozy w krwi skutkuje wydalanie dużej ilości cukru z moczem, co powiększa ciśnienie osmotyczne moczu i skutkuje gorsze wchłanianie zwrotne wody w nerkach, uwalnia się przy tym spora liczba związków, które zakwaszają organizm. Symptomy c. usuwa się podawaniem insuliny i odpowiednią dietą

Czym jest cukrzyca znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czerwonka Pełzakowata:
Słownik spowodowana poprzez pałeczki bakterii z rodzaju Shigella albo pierwotniaka Entamoeba histolytica (amebowa forma czerwonki). Symptomem cz.p. jest ostra biegunka z obecnością krwi w stolcu cukrzyca co znaczy.
Co znaczy Czynniki Rakotwórcze:
Słownik ułatwiające albo wywołujące powstawanie nowotworów. Zakłada się, iż niemal 80% nowotworów u ludzi wywołanych jest czynnikami środowiskowymi. Do najlepiej poznanych cz.r. należą: policykliczne cukrzyca krzyżówka.
Co znaczy Ciosy:
Słownik słoni rozwinięte w górnej szczęce, mylnie nazywane kłami, narastające poprzez całe życie. U słonia indyjskiego (Elephas maximus) występują jedynie u samców; u afrykańskiego (Loxodonta africana) - ma cukrzyca co to jest.
Co znaczy Ciała Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny cukrzyca słownik.
Co znaczy Chromosomy Olbrzymie:
Słownik chromosomy politeniczne cukrzyca czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: