georges cuvier definicja
Co to jest Cuvier Georges. Wyjaśnienie zajmował się anatomią porównawczą zwierząt; wykrył tak zwany.

Czy przydatne?

Co to jest Cuvier Georges

Co oznacza CUVIER GEORGES: franc. zoolog; zajmował się anatomią porównawczą zwierząt; wykrył tak zwany zasadę korelacji, dzięki której mógł rekonstruować organizmy ze szczątków kopalnych; twórca paleozoologii. Nie uznawał ewolucyjnych przemian, jakim podlegają organizmy żywe; sformułował teorię katastrof, próbując w ten sposób wyjaśnić znikanie jednych form, a pojawianie się nowych

Czym jest Cuvier Georges znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czerwona Księga:
Słownik publikowane poprzez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN). Zawiera lista gatunków zagrożonych, z dokładnym opisem ich występowania i możliwością ochrony (dotyczy na przykład pandy cuvier georges co znaczy.
Co znaczy Chloroplasty:
Słownik plastydy biorące udział w procesie fotosyntezy. Powstają z proplastydów. Ch. roślin wyższych mają kształt soczewkowaty, otoczone są dwiema membranami plazmatycznymi. Wewnątrz znajduje się stroma cuvier georges krzyżówka.
Co znaczy Chłonka:
Słownik układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi zawierającym wydaliny komórek. Organizm w stanie głodu posiada ch. przezroczystą albo lekko opalizującą; po pobraniu pokarmu ch cuvier georges co to jest.
Co znaczy Cefalizacja:
Słownik odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u wirków (Turbellaria) - najpierwotniejszych zwierząt dwubocznie symetrycznych. Przez wzgląd na aktywnym poruszaniem się przedni biegun ciała cuvier georges słownik.
Co znaczy Chów Wsobny:
Słownik kojarzenie cuvier georges czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: