krebsa cykl definicja
Co to jest cykl Krebsa. Wyjaśnienie cukrów, tłuszczów i białek, którego bezpośrednim wytworem jest.

Czy przydatne?

Co to jest cykl Krebsa

Co oznacza CYKL KREBSA: mechanizm spalania cukrów, tłuszczów i białek, którego bezpośrednim wytworem jest czynny octan, a więc acetylo-koenzym A, złączający fundamentalne mechanizmy metaboliczne zachodzące w komórce. Acetylo-koenzym A zostaje przyłączony do szczawiooctanu (kwasu szczawiooctowego), tworząc cytrynian (kwas cytrynowy), który ulega przekształceniom w siedmiu zasadniczych etapach z powrotem na szczawiooctan. Podwójnie odłącza się cząsteczka dwutlenku węgla (dekarboksylacja) i skutkuje przejście izocytrynianu (kwasu izocytrynowego) do -ketoglutaranu A (kwasu -ketoglutarowego) i do bursztynylo-koenzymu A. Bursztynylo-koenzym A przekształca się w bursztynian (kwas bursztynowy), który ulega dalszym przekształceniom do fumaranu (kwasu fumarowego), jabłczanu (kwasu jabłkowego) i szczawiooctanu zamykającego cały cykl. Przepływ wodoru na tlen (reakcje odwodorowania - utleniania) dostarcza znaczących ilości energii magazynowanej w czasie fosforylacji w łańcuchu oddechowym jako ATP. (Ryc. 11)

Czym jest cykl Krebsa znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciałka Zmysłowe:
Słownik występujące na powierzchni ciała kręgowców (w skórze albo tkance łącznej podskórnej), wrażliwe na dotyk, ucisk, temperaturę, kierunek prądów wody, zaburzenia pola elektrycznego. Składają się z kilku cykl krebsa.
Co znaczy Ciałka Meissnera:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Występują w skórze właściwej ssaków. Są kształtu jajowatego, z zewnątrz otoczone łącznotkankową torebką. Wewnątrz c.M. leżą blaszkowate komórki owinięte włóknami cykl krebsa.
Co znaczy Ciałka Czuciowe:
Słownik ciałka zmysłowe cykl krebsa.
Co znaczy Crick Francis Harry Compton:
Słownik z angielskiego: genetyk i biochemik. Razem z J.D. Watsonem odkrył strukturę przestrzenną DNA (1954); wprowadził definicja kodonu w 1962; nagrodzony Nagrodą Nobla (z J.D. Watsonem i M.H.F. Wilkinsonem cykl krebsa.
Co znaczy Ciśnienie Selekcyjne:
Słownik presja selekcyjna cykl krebsa.
  • Dodano:
  • Autor: