mocznikowy cykl definicja
Co to jest cykl mocznikowy. Wyjaśnienie końcowego produktu przemian aminokwasów, białek i innych.

Czy przydatne?

Co to jest cykl mocznikowy

Co oznacza CYKL MOCZNIKOWY: biosynteza mocznika, końcowego produktu przemian aminokwasów, białek i innych związków zawierających azot. Występuje u ssaków, płazów lądowych i niektórych ryb. Powstawanie mocznika umożliwia związanie i usuwanie z organizmu nadmiaru amoniaku. W c.m. amoniak zostaje przyłączony do aminokwasów - ornityny i cytruliny - a tworząca się wskutek ich połączenia arginina rozpada się na mocznik i ornitynę, która może ponownie przyłączać amoniak. C.m. zachodzi w mitochondriach wątroby i w nerkach i łączy się z cyklem kwasu cytrynowego ( cykl Krebsa)

Czym jest cykl mocznikowy znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Celoma:
Słownik powstająca w końcowym okresie gastrulacji. Powstaje poprzez rozsunięcie komórek pramezodermalnych ( schizocelia) albo z jamy prajelita w formie parzystych worków celomatycznych, uwypukleń entodermy cykl mocznikowy.
Co znaczy Ciałko Vater-Paciniego:
Słownik ciałka występujące w zakończeniach nerwów, w tkance podskórnej, są receptorami czucia głębokiego cykl mocznikowy.
Co znaczy Cukier Buraczany:
Słownik sacharoza cykl mocznikowy.
Co znaczy Ciała Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny cykl mocznikowy.
Co znaczy Czynniki Biogenetyczne:
Słownik o składzie i rozmieszczeniu organizmów na kuli ziemskiej; powiązane są z przebiegiem mechanizmów ewolucyjnych, gdzie powstawały różne gatunki, i z tworzeniem się nowych jednostek systematycznych cykl mocznikowy.
  • Dodano:
  • Autor: