czaszka definicja
Co to jest czaszka. Wyjaśnienie występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu.

Czy przydatne?

Co to jest czaszka

Co oznacza CZASZKA: szkielet głowy występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu osiowego. Złożona jest z części grzbietowej, zw. mózgoczaszką, i brzusznej, zw. trzewioczaszką. Mózgoczaszka osłania mózg i kluczowe narządy zmysłów, a trzewioczaszka startowy odcinek przewodu pokarmowego. Połączenie cz. z kręgosłupem jest różne u poszczególnych gromad kręgowców i wpływa na ruchomość głowy. Zobacz także: szkielet

Czym jest czaszka znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cysteina:
Słownik aminokwasy czaszka.
Co znaczy Chromosomy Szczoteczkowe:
Słownik oocytach płazów ogoniastych (Urodela), w stadium diplotenu I podziału mejotycznego, w okresie wytwarzania żółtka. Ch.sz. są dłuższe od politenicznych, ich przyrost jest następstwem zwiększania się czaszka.
Co znaczy Czułki:
Słownik osadzone na głowie zwierząt bezkręgowych, raczej stawonogów (u skorupiaków dwie pary, u wijów i owadów jedna para), na których zlokalizowane są narządy zmysłu: dotyku, równowagi, czucia chemicznego czaszka.
Co znaczy Choroby Dziedziczne:
Słownik powtarzające się w następnych pokoleniach, wywołane mutacjami niektórych genów albo zaburzeniami w liczbie chromosomów. Znajomość praw dziedziczenia pozwala przewidzieć prawdopodobieństwo urodzenia czaszka.
Co znaczy Cukier Mlekowy:
Słownik laktoza czaszka.
  • Dodano:
  • Autor: