czaszka definicja
Co to jest czaszka. Wyjaśnienie występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu.

Czy przydatne?

Co to jest czaszka

Co oznacza CZASZKA: szkielet głowy występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu osiowego. Złożona jest z części grzbietowej, zw. mózgoczaszką, i brzusznej, zw. trzewioczaszką. Mózgoczaszka osłania mózg i kluczowe narządy zmysłów, a trzewioczaszka startowy odcinek przewodu pokarmowego. Połączenie cz. z kręgosłupem jest różne u poszczególnych gromad kręgowców i wpływa na ruchomość głowy. Zobacz także: szkielet

Czym jest czaszka znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciałka Merkla:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Zakończenia rozgałęzionych włókien nerwowych tworzących c.M. są silnie spłaszczone i kontaktują się z podstawami komórek zmysłowo-gruczołowych. C.M czaszka co znaczy.
Co znaczy Cukrzyca:
Słownik zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny wytwarzanej poprzez wysepki Langerhansa, obniżającej poziom glukozy. Podwyższony poziom glukozy w krwi skutkuje wydalanie dużej czaszka krzyżówka.
Co znaczy Chromosomowa Teoria Dziedziczności:
Słownik systemy dziedziczenia, powstała wskutek badań Morgana T.H. Wg tej teorii geny zajmują ściśle określone miejsca w chromosomie (locus, l.mn.: loci) i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W czaszka co to jest.
Co znaczy Chrząstka:
Słownik tkanka chrzęstna czaszka słownik.
Co znaczy Cudzożywność:
Słownik sposób odżywiania się opierający na pobieraniu substancji pokarmowych z zewnątrz; charakterystyczny dla zwierząt, grzybów i większości bakterii. Zobacz także: samożywność czaszka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: