księga czerwona definicja
Co to jest Czerwona Księga. Wyjaśnienie publikowane poprzez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i.

Czy przydatne?

Co to jest Czerwona Księga

Co oznacza CZERWONA KSIĘGA: wydawnictwo publikowane poprzez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN). Zawiera lista gatunków zagrożonych, z dokładnym opisem ich występowania i możliwością ochrony (dotyczy na przykład pandy wielkiej (Aiuloropoda melanoleuca), nosorożców (Rhinocerotidae), słonia afrykańskiego (Loxodonta africana), goryla (Gorilla gorilla) czy tygrysa syberyjskiego (Panthera tigris)

Czym jest Czerwona Księga znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czynniki Rakotwórcze:
Słownik ułatwiające albo wywołujące powstawanie nowotworów. Zakłada się, iż niemal 80% nowotworów u ludzi wywołanych jest czynnikami środowiskowymi. Do najlepiej poznanych cz.r. należą: policykliczne czerwona księga.
Co znaczy Czynniki Biogenetyczne:
Słownik o składzie i rozmieszczeniu organizmów na kuli ziemskiej; powiązane są z przebiegiem mechanizmów ewolucyjnych, gdzie powstawały różne gatunki, i z tworzeniem się nowych jednostek systematycznych czerwona księga.
Co znaczy Ciała Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny czerwona księga.
Co znaczy Czopki:
Słownik oko czerwona księga.
Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych czerwona księga.
  • Dodano:
  • Autor: