czułki definicja
Co to jest czułki. Wyjaśnienie osadzone na głowie zwierząt bezkręgowych, raczej stawonogów (u.

Czy przydatne?

Co to jest czułki

Co oznacza CZUŁKI: 1) przydatki osadzone na głowie zwierząt bezkręgowych, raczej stawonogów (u skorupiaków dwie pary, u wijów i owadów jedna para), na których zlokalizowane są narządy zmysłu: dotyku, równowagi, czucia chemicznego, wzroku, węchu, smaku. U niektórych bezkręgowców żyjących w wodzie cz. służą do chwytania pokarmu, rzadko pełnią funkcje oddechowe; 2) wyrostki roślin owadożernych wydzielające lepką ciecz umożliwiającą unieruchomienie owada

Czym jest czułki znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Czynniki Biogenetyczne:
Słownik o składzie i rozmieszczeniu organizmów na kuli ziemskiej; powiązane są z przebiegiem mechanizmów ewolucyjnych, gdzie powstawały różne gatunki, i z tworzeniem się nowych jednostek systematycznych czułki co znaczy.
Co znaczy Cysticerkus:
Słownik wągier czułki krzyżówka.
Co znaczy Chromomer:
Słownik zgrubienia chromonemy w profazie mitozy i mejozy. To są punkty kondensacji nukleoproteidów albo nałożone na siebie sploty. Położenie każdego ch. w chromosomie jest stałe czułki co to jest.
Co znaczy Cholesterol:
Słownik ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla zwierząt. Występuje we wszystkich komórkach w formie wolnej albo związany estrowo z kwasem tłuszczowym. Jest nierozpuszczalny w wodzie czułki słownik.
Co znaczy Choroby Odzwierzęce:
Słownik choroby zakaźne występujące u zwierząt, mogące niekiedy przenosić się na człowieka. Do ch.o. należy między innymi wścieklizna czułki czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: