czułki definicja
Co to jest czułki. Wyjaśnienie osadzone na głowie zwierząt bezkręgowych, raczej stawonogów (u.

Czy przydatne?

Co to jest czułki

Co oznacza CZUŁKI: 1) przydatki osadzone na głowie zwierząt bezkręgowych, raczej stawonogów (u skorupiaków dwie pary, u wijów i owadów jedna para), na których zlokalizowane są narządy zmysłu: dotyku, równowagi, czucia chemicznego, wzroku, węchu, smaku. U niektórych bezkręgowców żyjących w wodzie cz. służą do chwytania pokarmu, rzadko pełnią funkcje oddechowe; 2) wyrostki roślin owadożernych wydzielające lepką ciecz umożliwiającą unieruchomienie owada

Czym jest czułki znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chromatofory:
Słownik zawierające w cytoplazmie ziarna pigmentu. Ch. występują w skórze zwierząt bezkręgowych, a u zwierząt kręgowych w skórze właściwej, w otrzewnej, w oku i in. narządach. Zmiana barwy zależy od czułki.
Co znaczy Cykl Życiowy Komórki:
Słownik powtarzający się podział mitotyczny komórki (moment M) i trzy okresy interfazy: G1, S i G2. DNA w komórkach somatycznych, o diploidalnej liczbie chromosomów (2n), przed rozpoczęciem podziału czułki.
Co znaczy Chelicery:
Słownik szczękoczułki czułki.
Co znaczy Czaszka:
Słownik występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu osiowego. Złożona jest z części grzbietowej, zw. mózgoczaszką, i brzusznej, zw. trzewioczaszką. Mózgoczaszka osłania mózg i kluczowe czułki.
Co znaczy Cykl Krebsa:
Słownik cukrów, tłuszczów i białek, którego bezpośrednim wytworem jest czynny octan, a więc acetylo-koenzym A, złączający fundamentalne mechanizmy metaboliczne zachodzące w komórce. Acetylo-koenzym A zostaje czułki.
  • Dodano:
  • Autor: