czynniki definicja
Co to jest czynniki Rh. Wyjaśnienie stopniu złożony układ grupowy antygenów występujących w.

Czy przydatne?

Co to jest czynniki Rh

Co oznacza CZYNNIKI RH: w najwyższym stopniu złożony układ grupowy antygenów występujących w krwinkach czerwonych (erytrocytach). Cząsteczki układu Rh są silnie powiązane z białkami cytoszkieletu erytrocytów. Przypuszcza się również, iż cz.Rh stanowią jednostkę enzymu transportującego fosfolipidy występujące w błonie krwinki. Antygeny Rh pojawiają się w 6. tygodniu życia płodowego. Od okresu płodowego wykazują wysoką immunogenność, a syntezę swoistych przeciwciał najsilniej pobudza antygen D. Z tego powodu osobniki z antygenem D na powierzchni erytrocytów przyjęto oznaczać mianem Rh+ , a nie posiadające go Rh-. Ciężarna samica typu Rh- może wytwarzać przeciwciała przeciwko płodowi z czynnikiem Rh+ (w razie, gdy tata ma Rh+). Może to doprowadzić do hemolizy krwinek płodu i do jego śmierci. By temu zapobiec, u ludzi podaje się specyficzne immunoglobuliny. Przeciwciała Rh po raz pierwszy wykryto w 1940 u świnek morskich i królików immunizowanych erytrocytami małp z rodzaju Rhezus (stąd nazwa). Zobacz także: konflikt serologiczny

Czym jest czynniki Rh znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy C-RH:
Słownik hormony zwierzęce czynniki rh co znaczy.
Co znaczy Czynniki Rakotwórcze:
Słownik ułatwiające albo wywołujące powstawanie nowotworów. Zakłada się, iż niemal 80% nowotworów u ludzi wywołanych jest czynnikami środowiskowymi. Do najlepiej poznanych cz.r. należą: policykliczne czynniki rh krzyżówka.
Co znaczy Chalaza:
Słownik 1) każde z parzystych pasm włóknistego białka, na których zawieszona jest kula żółtkowa w jajach ptaków; 2) nasadowa część zalążka czynniki rh co to jest.
Co znaczy Chymotrypsyna:
Słownik proteolityczny należący do endopeptydaz, wytwarzany poprzez trzustkę, występujący w formie nieczynnej jako chymotrypsynogen. Trypsyna uczynnia chymotrypsynogen, przemieniając go w ch., i wspólnie z czynniki rh słownik.
Co znaczy Centriola:
Słownik będący homologiem ciałka podstawowego. Otoczka zewnętrzna zbudowana jest z dziewięciu grup tubul ułożonych w krąg. Każda ekipa zawiera trzy tubule (dwa - w rzęsce); trójki te dają układ promieni czynniki rh czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: