depolaryzacja definicja
Co to jest depolaryzacja. Wyjaśnienie błony komórkowej, związana z naruszeniem równowagi między.

Czy przydatne?

Co to jest depolaryzacja

Co oznacza DEPOLARYZACJA: zmiana potencjału błony komórkowej, związana z naruszeniem równowagi między stężeniem jonów sodu, potasu i chloru na zewnątrz i wewnątrz komórki. W stanie spoczynku zewnętrzna powierzchnia błony komórkowej ma ładunek nieujemny, a wewnętrzna niekorzystny (potencjał spoczynkowy). Impuls działający na błonę komórkową skutkuje, iż staje się ona przepuszczalna dla jonów sodu, które wnikają do komórki, powodując zmianę jej ładunku na nieujemny (potencjał czynnościowy). Po pewnym czasie następuje ponowne wyrównanie stężeń (repolaryzacja)

Czym jest depolaryzacja znaczenie w Słownik biologia D .

Co znaczy Dwupienność:
Słownik charakteryzująca się występowaniem odrębnych roślin męskich i kobiecych, wytwarzających męskie i kobiece organy rozrodcze. Do roślin dwupiennych należą: przewarzająca część sagowców, cis, miłorząb i depolaryzacja co znaczy.
Co znaczy Diplofaza:
Słownik znajdują się organizmy mające w komórkach ciała diploidalną (somatyczną) liczbę chromosomów (2n). Taką liczbę posiada przewarzająca część organizmów zwierzęcych w stadium dorosłym, z wyjątkiem depolaryzacja krzyżówka.
Co znaczy Diploten:
Słownik mejoza depolaryzacja co to jest.
Co znaczy Drożdże:
Słownik workowców (Ascomycetes), mające grzybnię jednokomórkową i jednojądrową ( komórczak). W ścianie komórkowej d. występuje chityna. D. występują w podłożach zawierających cukier, który rozkładają w depolaryzacja słownik.
Co znaczy Dziedziczenie Pozachromosomowe:
Słownik dziedziczenie cytoplazmatyczne depolaryzacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: