eferentne drogi definicja
Co to jest drogi eferentne. Wyjaśnienie odprowadzające bodziec nerwowy z ośrodkowego układu.

Czy przydatne?

Co to jest drogi eferentne

Co oznacza DROGI EFERENTNE: drogi odprowadzające bodziec nerwowy z ośrodkowego układu nerwowego do efektora, narządu reagującego. Zobacz także: łuk odruchowy

Czym jest drogi eferentne znaczenie w Słownik biologia D .

Co znaczy Drewno:
Słownik wodę i sole mineralne (naczynia i cewki), wzmacniająca organy (włókna drzewne) i gromadząca substancje zapasowe (miękisz drzewny), charakterystyczna dla roślin naczyniowych (paprotników, nago- i drogi eferentne.
Co znaczy Drożdże:
Słownik workowców (Ascomycetes), mające grzybnię jednokomórkową i jednojądrową ( komórczak). W ścianie komórkowej d. występuje chityna. D. występują w podłożach zawierających cukier, który rozkładają w drogi eferentne.
Co znaczy Dinozaury:
Słownik wymarłych gadów lądowych występujących na ziemi w erze mezozoicznej ( ery i okresy geologiczne). Na podstawie budowy miednicy d. podzielono na ptasiomiedniczne (Ornithischia) i gadziomiedniczne drogi eferentne.
Co znaczy Dobór Naturalny:
Słownik selekcja drogi eferentne.
Co znaczy Diploidalność:
Słownik obecność w komórce dwóch chromosomów homologicznych 2n (od ojca i od matki). Taką liczbę chromosomów mają komórki powstające poprzez podział zygoty, a więc wszystkie komórki ciała poza gametami drogi eferentne.
  • Dodano:
  • Autor: