cieplarniany efekt definicja
Co to jest efekt cieplarniany. Wyjaśnienie ocieplania się klimatu ziemi opierające na zatrzymywaniu.

Czy przydatne?

Co to jest efekt cieplarniany

Co oznacza EFEKT CIEPLARNIANY: zdarzenie ocieplania się klimatu ziemi opierające na zatrzymywaniu ciepła w atmosferze i wypromieniowaniu go ponownie w kierunku powierzchni ziemi (promieniowanie zwrotne). Jest wywołane obecnością gazów cieplarnianych (raczej dwutlenku węgla, pary wodnej, metanu) uwalnianych do atmosfery w procesach spalania paliw (węgla i ropy naftowej). Gazy te pochłaniają promieniowanie pochodzące z ziemi, wypromieniowują je z powrotem, podnosząc równocześnie jej temperaturę. W ten sposób ziemia ogrzewana jest poprzez promieniowanie słoneczne (insolacja) i dodatkowo poprzez promieniowanie zwrotne z atmosfery. E.c. może doprowadzić do topnienia lodowców, a co za tym idzie podniesienia się poziomu mórz i oceanów i zatopienia niżej położonych obszarów lądów

Czym jest efekt cieplarniany znaczenie w Słownik biologia E .

Co znaczy Estrogeny:
Słownik płciowe o budowie sterydowej powstające w pęcherzyku jajnikowym. Do e. należą między innymi estradiol i estron. E. warunkują postęp drugorzędowych cech płciowych, cykliczne zmiany śluzówki macicy efekt cieplarniany co to jest.
Co znaczy Etologia:
Słownik edukacja o zachowaniu się zwierząt. Opisuje wrodzone zachowania zwierząt w warunkach naturalnych efekt cieplarniany definicja.
Co znaczy Euploidalność:
Słownik liczba chromosomów będąca wielokrotnością jednego (n = 1n - monoploidalność) zespołu chromosomów w zygocie, na przykład 2n - diploidalność, 3n - triploidalność efekt cieplarniany co znaczy.
Co znaczy Ewolucja:
Słownik historycznego rozwoju życia na ziemi od jego stworzenia ( biogeneza) od organizmów prostych i niezróżnicowanych, do wytworzenia gatunków o skomplikowanej budowie i sposobach życia, z człowiekiem efekt cieplarniany słownik.
Co znaczy Era Eofityczna:
Słownik ery i okresy geologiczne efekt cieplarniany znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: