epomy definicja
Co to jest episomy. Wyjaśnienie przedmioty genetyczne zbudowane z DNA. E. występują w stanie.

Czy przydatne?

Co to jest episomy

Co oznacza EPISOMY: 1) bakteryjne przedmioty genetyczne zbudowane z DNA. E. występują w stanie autonomicznym i zintegrowanym. W stanie zintegrowanym są połączone z plazmidem i wraz z nim ulegają podziałowi. W stanie autonomicznym znajdują się w cytoplazmie i podzielone są niezależnie od plazmidu. E. odgrywają sporą rolę w dziedziczeniu pozachromosomowym bakterii. Do e. należą czynniki F i R; 2) każda cząsteczka DNA pozakomórkowego

Czym jest episomy znaczenie w Słownik biologia E .

Co znaczy Enkefaliny:
Słownik hormony zwierzęce episomy.
Co znaczy Ewolucja:
Słownik historycznego rozwoju życia na ziemi od jego stworzenia ( biogeneza) od organizmów prostych i niezróżnicowanych, do wytworzenia gatunków o skomplikowanej budowie i sposobach życia, z człowiekiem episomy.
Co znaczy Embriologia:
Słownik się prawidłowościami rozwoju zarodkowego organizmów, od zapłodnionej komórki jajowej do chwili opuszczenia osłon jajowych albo opuszczenia organizmu matki w razie żyworodności. U roślin edukacja o episomy.
Co znaczy Endemit:
Słownik występowaniu ograniczonym do małego obszaru (wyspa, pasmo górskie, jaskinia). Gatunki powstałe na danym obszarze, które nie mogą się dalej rozprzestrzeniać, to neoendemity; gatunki, które w episomy.
Co znaczy Epineuria:
Słownik położenie centralnego mechanizmu nerwowego po grzbietowej stronie ciała. E. występuje u przedstrunowców (Protochordata) i strunowców (Chordata). Zob także: hiponeuria episomy.
  • Dodano:
  • Autor: