fagocytoza definicja
Co to jest fagocytoza. Wyjaśnienie pochłaniania poprzez komórki ( fagocyty) obcych ciał (bakterii.

Czy przydatne?

Co to jest fagocytoza

Co oznacza FAGOCYTOZA: umiejętność pochłaniania poprzez komórki ( fagocyty) obcych ciał (bakterii, pierwotniaków, cząstek kurzu, barwników). Komórka posiadająca umiejętność f. otacza te substancje swoim ciałem (protoplazmą) i wchłania do wnętrza, gdzie następuje ich strawienie albo zdeponowanie. F. stanowi główny sposób obrony organizmu przed infekcjami ( granulocyty), umożliwia usuwanie (resorpcję) produktów rozpadu tkanek własnego organizmu. F. jest metodą odżywiania się niektórych pierwotniaków z gromady korzenionóżek nagich (Amoebina), do których należą ameby

Czym jest fagocytoza znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fototaksje:
Słownik taksje fagocytoza co znaczy.
Co znaczy Fosforoliza:
Słownik rozkładu skrobi w komórkach roślinnych, polegająca na rozszczepieniu łańcucha skrobiowego przy udziale kwasu fosforowego. w tym procesie fosforylaza -glukanowa odszczepia od końca łańcucha resztę fagocytoza krzyżówka.
Co znaczy Fotosynteza:
Słownik organicznych z prostych substancji nieorganicznych przy udziale energii świetlnej przeprowadzana poprzez rośliny i wybrane bakterie. Substancjami wyjściowymi są dwutlenek węgla (CO2) pobierany z fagocytoza co to jest.
Co znaczy Fenyloketonuria:
Słownik spowodowana mutacją w genie kodującym enzym hydrolazę fenyloalaninową. Brak tego enzymu skutkuje nagromadzenie się w organizmie fenyloalaniny, a następnie kwasu fenylopirogronowego, który jest fagocytoza słownik.
Co znaczy Fitochromy:
Słownik niebieskozielonych barwników pochłaniających światło, które mają wpływ na rytm wzrostu i rozwoju roślin, w zależności od warunków świetlnych w danej porze roku. U roślin wyższych występuje w fagocytoza czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: