fellogen definicja
Co to jest fellogen. Wyjaśnienie wytwarzający wtórną tkankę okrywającą korek. W łodydze f. powstaje.

Czy przydatne?

Co to jest fellogen

Co oznacza FELLOGEN: merystem boczny wytwarzający wtórną tkankę okrywającą korek. W łodydze f. powstaje z położonych płytko pod skórką komórek kory pierwotnej, miękiszu albo zwarcicy, a w korzeniu z położonych głębiej komórek miękiszowych. W trakcie podziałów f. z komórek zewnętrznych powstaje korek, a z komórek wewnętrznych komórki miękiszowe fellodermy

Czym jest fellogen znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fermentacja:
Słownik oddychania beztlenowego (beztlenowy rozkład cukrów), spotykany u bakterii i drożdży i występujący w tkankach roślin i zwierząt wyższych. Dostarcza energii w mniejszym stopniu niż mechanizmy tlenowego fellogen.
Co znaczy Folikulostymulina:
Słownik hormony zwierzęce fellogen.
Co znaczy Fenokopia:
Słownik zewnętrznej organizmu (fenotypu) spowodowana czynnikami środowiska (wysoka temperatura, obecność substancji chemicznych), przypominająca zmiany wywoływane poprzez mutacje. F., w przeciwieństwie od fellogen.
Co znaczy Fosfoproteiny:
Słownik białka zawierające prócz aminokwasów reszty kwasu fosforowego fellogen.
Co znaczy Fosforylacja Oksydacyjna:
Słownik poprzez łańcuch oddechowy powodujący utlenianie zredukowanych nukleotydów pirydynowych i flawinowych. W komórkach zazwyczaj funkcjonują różne warianty łańcucha oddechowego w zależności od substratu fellogen.
  • Dodano:
  • Autor: