feromony definicja
Co to jest feromony. Wyjaśnienie chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta.

Czy przydatne?

Co to jest feromony

Co oznacza FEROMONY: substancje chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta), wpływające na ich zachowanie i czynności życiowe. F. wydzielane poprzez robotnice pszczół, służą do informowania innych osobników tworzących rój o odkryciu nowego źródła pokarmu. Substancja wydzielana poprzez gruczoły podszczękowe królowej pszczół wpływa hamująco na postęp gonad u robotnic i przywabia trutnie w momencie lotu godowego. F. zostały podzielone na sygnalizujące, wywołujące bezpośrednią reakcję innego osobnika (przywabianie w okresie rozrodu) i zapoczątkowujące, wpływające dzięki nerwu węchowego na gruczoły dokrewne ( gruczoły) innego osobnika, powodując wydzielanie hormonów determinujących czynności życiowe i zachowanie (na przykład wystąpienie rui u myszy)

Czym jest feromony znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fragmoplast:
Słownik ultrastruktura komórkowa występująca u roślin, odpowiadająca za podział cytoplazmy (cytokinezę). Pojawia się pomiędzy jądrami potomnymi w stadium anafazy ( mitoza). Z f. tworzy się przegroda feromony.
Co znaczy Fosfolipidy:
Słownik zawierające reszty kwasu fosforowego. Z racji na rodzaj alkoholu występującego w ich cząsteczkach f. zostały podzielone na fosfoglicerydy (zawierające glicerol) i fosfosfingozydy (zawierające feromony.
Co znaczy Fosfoproteiny:
Słownik białka zawierające prócz aminokwasów reszty kwasu fosforowego feromony.
Co znaczy Fluorescencja:
Słownik zdarzenie świecenia niektórych substancji pod wpływem promieni ultrafioletowych, używane między innymi w cytologii do lokalizacji przeciwciał sprzężonych z barwnikiem fluoryzującym feromony.
Co znaczy Fellem:
Słownik korek feromony.
  • Dodano:
  • Autor: