feromony definicja
Co to jest feromony. Wyjaśnienie chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta.

Czy przydatne?

Co to jest feromony

Co oznacza FEROMONY: substancje chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta), wpływające na ich zachowanie i czynności życiowe. F. wydzielane poprzez robotnice pszczół, służą do informowania innych osobników tworzących rój o odkryciu nowego źródła pokarmu. Substancja wydzielana poprzez gruczoły podszczękowe królowej pszczół wpływa hamująco na postęp gonad u robotnic i przywabia trutnie w momencie lotu godowego. F. zostały podzielone na sygnalizujące, wywołujące bezpośrednią reakcję innego osobnika (przywabianie w okresie rozrodu) i zapoczątkowujące, wpływające dzięki nerwu węchowego na gruczoły dokrewne ( gruczoły) innego osobnika, powodując wydzielanie hormonów determinujących czynności życiowe i zachowanie (na przykład wystąpienie rui u myszy)

Czym jest feromony znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fibrynogen:
Słownik globulin, występujące w osoczu krwi, biorące udział w jej krzepnięciu. F. powstaje w wątrobie i znajduje się w krwi w formie rozpuszczonej. Pod wpływem enzymu trombiny zamienia się w fibrynę (włóknik feromony.
Co znaczy Filochinon:
Słownik witaminy feromony.
Co znaczy Fermentacja Masłowa:
Słownik wytworem końcowym jest kwas masłowy. Powstaje on z pirogronianu wskutek reakcji, w ciągu których wytwarza się przejściowo acetylo-CoA. F.m. zachodzi w żwaczu zwierząt przeżuwających, w środowisku feromony.
Co znaczy Formy Życiowe:
Słownik roślinnych, które w podobny sposób przystosowują się do przetrwania niekorzystnych warunków środowiska (moment suszy, zima) przez wytwarzanie w różnych miejscach pędu pączków odnawiających. Pośród f feromony.
Co znaczy Fosforylacja:
Słownik opierający na przyłączeniu fosforanu nieorganicznego do dowolnego związku, który zostaje podniesiony na wyższy poziom energetyczny, na przykład ADP przechodzi w ATP. Wyróżniono f. oksydacyjną feromony.
  • Dodano:
  • Autor: