fibrynogen definicja
Co to jest fibrynogen. Wyjaśnienie globulin, występujące w osoczu krwi, biorące udział w jej.

Czy przydatne?

Co to jest fibrynogen

Co oznacza FIBRYNOGEN: białko z ekipy globulin, występujące w osoczu krwi, biorące udział w jej krzepnięciu. F. powstaje w wątrobie i znajduje się w krwi w formie rozpuszczonej. Pod wpływem enzymu trombiny zamienia się w fibrynę (włóknik), tworząc siateczkę, gdzie zatrzymują się przedmioty morfotyczne krwi (ciałka krwi), doprowadzając do stworzenia skrzepu

Czym jest fibrynogen znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fosforylacja Cykliczna:
Słownik fosforylacja fotosyntetyczna fibrynogen.
Co znaczy Fosforylacja Niecykliczna:
Słownik fosforylacja fotosyntetyczna fibrynogen.
Co znaczy Fosfageny:
Słownik energię w wiązaniach wysokoenergetycznych; powstają z przekształcenia związków zawierających ekipy guanidynowe, na które reszta fosforanowa przenoszona jest poprzez ATP w procesach energetycznych fibrynogen.
Co znaczy Formy Życiowe:
Słownik roślinnych, które w podobny sposób przystosowują się do przetrwania niekorzystnych warunków środowiska (moment suszy, zima) przez wytwarzanie w różnych miejscach pędu pączków odnawiających. Pośród f fibrynogen.
Co znaczy Fotoreceptory:
Słownik wrażliwe na bodźce świetlne. Część zwierząt bezkręgowych reaguje na światło mimo że nie posiada szczególnych narządów; u pierwotniaków (Protozoa) nieliczne formy mają plamki oczne, zw. stigmami fibrynogen.
  • Dodano:
  • Autor: