fikobiliny definicja
Co to jest fikobiliny. Wyjaśnienie asymilacyjne z ekipy chromoproteidów, dobrze rozpuszczalne w.

Czy przydatne?

Co to jest fikobiliny

Co oznacza FIKOBILINY: barwniki asymilacyjne z ekipy chromoproteidów, dobrze rozpuszczalne w wodzie, źle w tłuszczach. Grupę prostetyczną tworzą barwniki bilirubinowe. Do f. należą fikocjanina i fikoerytryna, występujące w komórkach sinic (Cyanophyta) i krasnorostów (Rhodophyta)

Czym jest fikobiliny znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fellogen:
Słownik wytwarzający wtórną tkankę okrywającą korek. W łodydze f. powstaje z położonych płytko pod skórką komórek kory pierwotnej, miękiszu albo zwarcicy, a w korzeniu z położonych głębiej komórek fikobiliny co znaczy.
Co znaczy Floem:
Słownik łyko fikobiliny krzyżówka.
Co znaczy Fosfageny:
Słownik energię w wiązaniach wysokoenergetycznych; powstają z przekształcenia związków zawierających ekipy guanidynowe, na które reszta fosforanowa przenoszona jest poprzez ATP w procesach energetycznych fikobiliny co to jest.
Co znaczy Fosfokreatyna:
Słownik fosfagen występujący u kręgowców we wszystkich tkankach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w uzupełnieniu ATP, przekształcając się pod wpływem kinazy kreatyninowej w kreatynę fikobiliny słownik.
Co znaczy Fikocjanina:
Słownik niebieski barwnik asymilacyjny występujący u sinic i niektórych krasnorostów. Pochłania energię świetlną i przekazuje chlorofilowi a. Należy do ekipy fikobilin fikobiliny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: