fosfageny definicja
Co to jest fosfageny. Wyjaśnienie energię w wiązaniach wysokoenergetycznych; powstają z.

Czy przydatne?

Co to jest fosfageny

Co oznacza FOSFAGENY: związki gromadzące energię w wiązaniach wysokoenergetycznych; powstają z przekształcenia związków zawierających ekipy guanidynowe, na które reszta fosforanowa przenoszona jest poprzez ATP w procesach energetycznych komórki. Odpowiednikiem f. u zwierząt kręgowych jest fosfokreatyna, a u bezkręgowców fosfoarginina

Czym jest fosfageny znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fruktoza:
Słownik cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie, gdzie stanowi materiał energetyczny plemników. W wątrobie zostaje przekształcona w glukozę i w tej formie jest używana w procesach fosfageny co znaczy.
Co znaczy Fosfokreatyna:
Słownik fosfagen występujący u kręgowców we wszystkich tkankach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w uzupełnieniu ATP, przekształcając się pod wpływem kinazy kreatyninowej w kreatynę fosfageny krzyżówka.
Co znaczy Fenotyp:
Słownik morfologicznych, biochemicznych i fizjologicznych danego osobnika. F. jest rezultatem współdziałania genotypu i czynników środowiska. Osobniki o różnych genotypach mogą mieć taki sam f., a osobniki o fosfageny co to jest.
Co znaczy Flora:
Słownik zespół roślin charakterystyczny pod względem ilościowym i jakościowym dla danego obszaru (f. Polski), środowiska (f. stepu) i okresu geologicznego (f. trzeciorzędu fosfageny słownik.
Co znaczy Faza Diploidalna:
Słownik diplofaza fosfageny czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: