fosforan dwunukleotydu definicja
Co to jest fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego. Wyjaśnienie mononukleotydów złożonych z.

Czy przydatne?

Co to jest fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego

Co oznacza FOSFORAN DWUNUKLEOTYDU NIKOTYNAMIDO-ADENINOWEGO: związek dwóch mononukleotydów złożonych z zasady azotowej (adeniny albo amidu kwasu nikotynowego), pięciowęglowego cukru rybozy i reszty kwasu fosforowego. Ma umiejętność chwilowego wiązania wodoru i przenoszenia go na inny związek, przechodząc w formę zredukowaną (NADP + 2H NADPH2)

Czym jest fosforan dwunukleotydu znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fitosocjologia:
Słownik dział biologii zajmujący się badaniem i klasyfikacją wielogatunkowych zbiorowisk roślinnych i zależnością ich występowania od warunków środowiskowych fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego.
Co znaczy Fermentacja:
Słownik oddychania beztlenowego (beztlenowy rozkład cukrów), spotykany u bakterii i drożdży i występujący w tkankach roślin i zwierząt wyższych. Dostarcza energii w mniejszym stopniu niż mechanizmy tlenowego fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego.
Co znaczy Fellogen:
Słownik wytwarzający wtórną tkankę okrywającą korek. W łodydze f. powstaje z położonych płytko pod skórką komórek kory pierwotnej, miękiszu albo zwarcicy, a w korzeniu z położonych głębiej komórek fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego.
Co znaczy Fosforylacja Substratowa:
Słownik oddechowej, gdzie synteza ATP następuje nie na drodze przepływu elektronów poprzez łańcuch oddechowy, ale kosztem bezpośredniego utleniania substratu. Substratami podlegającymi fosforylacji w fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego.
Co znaczy Forma:
Słownik kategoria systematyczna fosforan dwunukleotydu nikotynamido-adeninowego.
  • Dodano:
  • Autor: