fosforoliza definicja
Co to jest fosforoliza. Wyjaśnienie rozkładu skrobi w komórkach roślinnych, polegająca na.

Czy przydatne?

Co to jest fosforoliza

Co oznacza FOSFOROLIZA: powszechna forma rozkładu skrobi w komórkach roślinnych, polegająca na rozszczepieniu łańcucha skrobiowego przy udziale kwasu fosforowego. w tym procesie fosforylaza -glukanowa odszczepia od końca łańcucha resztę glukozy i przenosi ją na fosforan nieorganiczny. Powstaje w ten sposób glukozo-1-fosforan, a łańcuch skrobiowy skraca się o jedną cząsteczkę. Ufosforylowana, jest to uaktywniona, glukoza może w takiej postaci ulegać dalszym przemianom

Czym jest fosforoliza znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Federalizm:
Słownik polikalizm fosforoliza.
Co znaczy Fruktoza:
Słownik cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie, gdzie stanowi materiał energetyczny plemników. W wątrobie zostaje przekształcona w glukozę i w tej formie jest używana w procesach fosforoliza.
Co znaczy Fermentacja:
Słownik oddychania beztlenowego (beztlenowy rozkład cukrów), spotykany u bakterii i drożdży i występujący w tkankach roślin i zwierząt wyższych. Dostarcza energii w mniejszym stopniu niż mechanizmy tlenowego fosforoliza.
Co znaczy Formacja Roślinna:
Słownik roślinne charakteryzujące się występowaniem osobników należących do różnych gatunków, lecz wyglądających podobnie, gdyż przystosowują się do tych samych warunków siedliskowych. Odpowiednikiem f.r fosforoliza.
Co znaczy Fuzje Robertsona:
Słownik aberracje chromosomowe fosforoliza.
  • Dodano:
  • Autor: