substratowa fosforylacja definicja
Co to jest fosforylacja substratowa. Wyjaśnienie oddechowej, gdzie synteza ATP następuje nie na.

Czy przydatne?

Co to jest fosforylacja substratowa

Co oznacza FOSFORYLACJA SUBSTRATOWA: typ fosforylacji oddechowej, gdzie synteza ATP następuje nie na drodze przepływu elektronów poprzez łańcuch oddechowy, ale kosztem bezpośredniego utleniania substratu. Substratami podlegającymi fosforylacji w procesach oddechowych są na przykład aldehyd 3-fosfoglicerynowy, pirogronian, związki tworzące się w czasie glikolizy albo cyklu kwasu cytrynowego

Czym jest fosforylacja substratowa znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fitoncydy:
Słownik ciała lotne o działaniu bakterio- albo pierwotniakobójczym, produkowane poprzez rośliny wyższe, takie jak jałowiec, cebula, czosnek i czarna porzeczka fosforylacja substratowa co to jest.
Co znaczy Faza Przyciągania:
Słownik cis konfiguracja fosforylacja substratowa definicja.
Co znaczy Felloderma:
Słownik tkanka miękiszowa produkowana poprzez fellogen, odkładana do wnętrza organu, wchodząca w skład perydermy fosforylacja substratowa co znaczy.
Co znaczy Fibroblasty:
Słownik tkanki łącznej właściwej, powstające z komórek tkanki mezenchymatycznej. Z f. powstają włókna kolagenowe, sprężyste i siateczkowe tworzące istotę (substancję) międzykomórkową i galaretowata fosforylacja substratowa słownik.
Co znaczy Fruktoza:
Słownik cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie, gdzie stanowi materiał energetyczny plemników. W wątrobie zostaje przekształcona w glukozę i w tej formie jest używana w procesach fosforylacja substratowa znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: