fotoperiodyzm definicja
Co to jest fotoperiodyzm. Wyjaśnienie długość dnia i nocy. F. przejawia się zakwitaniem.

Czy przydatne?

Co to jest fotoperiodyzm

Co oznacza FOTOPERIODYZM: reakcje roślin na długość dnia i nocy. F. przejawia się zakwitaniem, wytwarzaniem bulw, przechodzeniem w stan spoczynku i opadaniem liści. Wyróżniono: rośliny krótkiego dnia (RKD) - kwitną, kiedy noce są długie, a dni krótkie (chryzantemy, rośliny jednoroczne kwitnące jesienią), rośliny długiego dnia (RDD) - kwitną, kiedy dni są długie (rośliny dwuletnie, całoroczne kwitnące latem) i rośliny obojętne, które kwitną niezależnie od długości dnia i nocy (gryka, pomidory). Rośliny te różnią się poziomem fitochromów

Czym jest fotoperiodyzm znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fosforylacja Oksydacyjna:
Słownik poprzez łańcuch oddechowy powodujący utlenianie zredukowanych nukleotydów pirydynowych i flawinowych. W komórkach zazwyczaj funkcjonują różne warianty łańcucha oddechowego w zależności od substratu fotoperiodyzm.
Co znaczy Fermentacja Mlekowa:
Słownik rozpoczynający się od glikolizy, gdzie wodór przyłącza się wprost do pirogronianu, redukując go do kwasu mlekowego. F.m. zachodzi w czasie produkcji kiszonek stanowiących karmę dla bydła (kwaśny fotoperiodyzm.
Co znaczy Fotoautotrofy:
Słownik autotrofy fotoperiodyzm.
Co znaczy Filogeneza:
Słownik ewolucyjna historia rozwoju gatunku albo wyższej jednostki systematycznej od jej stworzenia do współczesności albo do wymarcia. Zobacz także: drzewo genealogiczne fotoperiodyzm.
Co znaczy Folikulostymulina:
Słownik hormony zwierzęce fotoperiodyzm.
  • Dodano:
  • Autor: