fruktoza definicja
Co to jest fruktoza. Wyjaśnienie cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie.

Czy przydatne?

Co to jest fruktoza

Co oznacza FRUKTOZA: sześciowęglowy cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie, gdzie stanowi materiał energetyczny plemników. W wątrobie zostaje przekształcona w glukozę i w tej formie jest używana w procesach metabolicznych

Czym jest fruktoza znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fenyloalanina:
Słownik aminokwasy fruktoza.
Co znaczy Filogeneza:
Słownik ewolucyjna historia rozwoju gatunku albo wyższej jednostki systematycznej od jej stworzenia do współczesności albo do wymarcia. Zobacz także: drzewo genealogiczne fruktoza.
Co znaczy Feromony:
Słownik chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta), wpływające na ich zachowanie i czynności życiowe. F. wydzielane poprzez robotnice pszczół, służą do informowania innych osobników fruktoza.
Co znaczy Fosforoliza:
Słownik rozkładu skrobi w komórkach roślinnych, polegająca na rozszczepieniu łańcucha skrobiowego przy udziale kwasu fosforowego. w tym procesie fosforylaza -glukanowa odszczepia od końca łańcucha resztę fruktoza.
Co znaczy Fitosocjologia:
Słownik dział biologii zajmujący się badaniem i klasyfikacją wielogatunkowych zbiorowisk roślinnych i zależnością ich występowania od warunków środowiskowych fruktoza.
  • Dodano:
  • Autor: