fukoksantyna definicja
Co to jest fukoksantyna. Wyjaśnienie należący do karotenoidów, występujący w plastydach okrzemek.

Czy przydatne?

Co to jest fukoksantyna

Co oznacza FUKOKSANTYNA: brązowy barwnik należący do karotenoidów, występujący w plastydach okrzemek (Bacillariophyceae) i brunatnic (Phaeophyta), pochłaniający energię świetlną i przekazujący ją barwnikom z ekipy chlorofili

Czym jest fukoksantyna znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Florystyka:
Słownik dział botaniki zajmujący się opisywaniem flory poszczególnych obszarów albo środowisk fukoksantyna.
Co znaczy Formacja Roślinna:
Słownik roślinne charakteryzujące się występowaniem osobników należących do różnych gatunków, lecz wyglądających podobnie, gdyż przystosowują się do tych samych warunków siedliskowych. Odpowiednikiem f.r fukoksantyna.
Co znaczy Fikocjanina:
Słownik niebieski barwnik asymilacyjny występujący u sinic i niektórych krasnorostów. Pochłania energię świetlną i przekazuje chlorofilowi a. Należy do ekipy fikobilin fukoksantyna.
Co znaczy Fosfolipidy:
Słownik zawierające reszty kwasu fosforowego. Z racji na rodzaj alkoholu występującego w ich cząsteczkach f. zostały podzielone na fosfoglicerydy (zawierające glicerol) i fosfosfingozydy (zawierające fukoksantyna.
Co znaczy Fibroblasty:
Słownik tkanki łącznej właściwej, powstające z komórek tkanki mezenchymatycznej. Z f. powstają włókna kolagenowe, sprężyste i siateczkowe tworzące istotę (substancję) międzykomórkową i galaretowata fukoksantyna.
  • Dodano:
  • Autor: