gametogeneza definicja
Co to jest gametogeneza. Wyjaśnienie prowadzący do powstawania gamet. U wielokomórkowych zwierząt.

Czy przydatne?

Co to jest gametogeneza

Co oznacza GAMETOGENEZA: mechanizm prowadzący do powstawania gamet. U wielokomórkowych zwierząt nosi nazwę oogenezy (powstają gamety kobiece) i spermatogenezy (męskie)

Czym jest gametogeneza znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gruczoł Protorakalny:
Słownik gruczoł wydzielania wewnętrznego wydzielający ekdyzon (hormon linienia), powodujący przeobrażenie i linienie owadów i skorupiaków. Występuje w przedtułowiu gametogeneza.
Co znaczy Gruczoły Przytarczyczne:
Słownik charakterystyczne dla kręgowców lądowych, położone w pobliżu tarczycy. G.p. wydzielają parathormon ( hormony zwierzęce) wywołujący przyrost poziomu wapnia we krwi i demineralizację kości. Hormonem gametogeneza.
Co znaczy Gatunek Borealny:
Słownik gatunek występujący w strefie borealnych lasów iglastych albo gatunek pochodzący z tej strefy, spotykany w górach gametogeneza.
Co znaczy Gametocyt:
Słownik albo organizm jednokomórkowy przekształcające się w gametę albo w konsekwencji podziałów w kilka gamet. Mikrogametocyt to organizm jednokomórkowy przekształcający się w męską komórkę rozrodczą, a gametogeneza.
Co znaczy Gastroporus:
Słownik otwór gastruli wykorzystywany do pobierania i wydalania pokarmu ( gastrocel). U zwierząt pierwoustych g. pełni funkcję otworu gębowego, a u wtóroustych pełni funkcję otworu odbytowego gametogeneza.
  • Dodano:
  • Autor: