kostołuskie chrzęstne ganoidy definicja
Co to jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie. Wyjaśnienie kostnopromienistych (Actinopterygii), do.

Czy przydatne?

Co to jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie

Co oznacza GANOIDY CHRZĘSTNE, KOSTOŁUSKIE: ryby z podgromady kostnopromienistych (Actinopterygii), do których należą jesiotrokształtne (Accipenseriformes). Na głowie g.ch. znajduje się dziób (rostrum), pod którym położony jest otwór gębowy. Płetwa ogonowa niesymetryczna (heterocerkiczna), ogon pokryty łuskami ganoidalnymi ( łuski). Struna grzbietowa dobrze zachowana, szkielet prawie w całości chrzęstny. Pierwsza szczelina skrzelowa g.ch. przekształcona w tryskawkę, a w jelicie występuje fałd spiralny. Do g.ch. należy jesiotr zachodni (Acipenser sturio), gatunek, który wyginął w Polsce w ostatniej dekadzie

Czym jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Genofor:
Słownik miejsce lokalizacji materiału genetycznego organizmów prokariotycznych (wirusów, bakterii i sinic). Jest przykładem chromosomu organizmów eukariotycznych ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Glikogenoliza:
Słownik rozkład glikogenu do glukozy wykorzystywanej w procesach oddychania komórkowego ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Gruczoł Wątrobowy:
Słownik gruczoł w jelicie środkowym mięczaków (Mollusca), produkujący enzymy trawienne ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Geny Sprzężone:
Słownik łącznie z pokolenia na pokolenie. G.s. determinują różne cechy, a stopień ich sprzężenia zależy od ich odległości w chromosomie. Geny położone bliżej siebie są częściej przekazywane wspólnie. Geny ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Glikoproteiny:
Słownik strukturalne białka złożone, zbudowane z cukru i części białkowej. Jednym z głownych g. jest kolagen ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
  • Dodano:
  • Autor: