kostołuskie chrzęstne ganoidy definicja
Co to jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie. Wyjaśnienie kostnopromienistych (Actinopterygii), do.

Czy przydatne?

Co to jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie

Co oznacza GANOIDY CHRZĘSTNE, KOSTOŁUSKIE: ryby z podgromady kostnopromienistych (Actinopterygii), do których należą jesiotrokształtne (Accipenseriformes). Na głowie g.ch. znajduje się dziób (rostrum), pod którym położony jest otwór gębowy. Płetwa ogonowa niesymetryczna (heterocerkiczna), ogon pokryty łuskami ganoidalnymi ( łuski). Struna grzbietowa dobrze zachowana, szkielet prawie w całości chrzęstny. Pierwsza szczelina skrzelowa g.ch. przekształcona w tryskawkę, a w jelicie występuje fałd spiralny. Do g.ch. należy jesiotr zachodni (Acipenser sturio), gatunek, który wyginął w Polsce w ostatniej dekadzie

Czym jest ganoidy chrzęstne, kostołuskie znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gen Strukturalny:
Słownik operon ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Genetyka:
Słownik dziedziczności i zmienności organizmów. G. populacyjna (zw. także ilościową) zajmuje się badaniem systemów powstawania i utrzymywania się zmienności genetycznej w populacjach pod wpływem mutacji ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Generacja:
Słownik pokolenie ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Gen Podzielony:
Słownik gen mozaikowy ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
Co znaczy Geobionty:
Słownik żyjących w glebie. Do g. należą bakterie, sinice, glony (okrzemki i zielenice), grzyby, pierwotniaki, nicienie, skąposzczety (dżdżownice), wije, skorupiaki (stonogi), owady (skoczogonki, chrząszcze ganoidy chrzęstne, kostołuskie.
  • Dodano:
  • Autor: