garbniki definicja
Co to jest garbniki. Wyjaśnienie które w procesie garbowania łączą się trwale z białkami budującymi.

Czy przydatne?

Co to jest garbniki

Co oznacza GARBNIKI: związki chemiczne, które w procesie garbowania łączą się trwale z białkami budującymi skórę, zapobiegając jej rozkładowi. G. mineralne to sole chromu (służące w czasie chromowania skóry), związki żelaza, glinu i siarki. Do g. roślinnych należą wyciągi z dębu, świerka, brzozy, modrzewia i in., a do g. tłuszczowych - tran, oleje rybne, olej rzepakowy i lniany

Czym jest garbniki znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Glikogen:
Słownik nierozpuszczalny w wodzie, zbudowany z cząsteczek glukozy, kluczowy materiał zapasowy zwierząt, magazynowany w wątrobie i mięśniach. W momencie zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu garbniki.
Co znaczy Glonowce:
Słownik saprofitami albo pasożytami roślin, należące do grzybów właściwych (Eumycotina). G. mogą być zbudowane z jednej komórki albo z grzybni jednokomórkowej zawierającej sporo jąder ( komórczak). Ściana garbniki.
Co znaczy Gruczoły Snu Zimowego:
Słownik barwie brunatnej, występująca u zwierząt zapadających w sen zimowy. Ma budowę zrazikową, typową dla gruczołów, posiada bogatsze unaczynienie i unerwienie niż tkanka tłuszczowa biała. Tłuszcz garbniki.
Co znaczy Glicyna:
Słownik aminokwasy garbniki.
Co znaczy Gibereliny:
Słownik regulatory wzrostu i rozwoju roślin garbniki.
  • Dodano:
  • Autor: