gastrocel definicja
Co to jest gastrocel. Wyjaśnienie przestrzeń gastruli, o ścianach zbudowanych z endodermy, tworząca.

Czy przydatne?

Co to jest gastrocel

Co oznacza GASTROCEL: wewnętrzna przestrzeń gastruli, o ścianach zbudowanych z endodermy, tworząca jamę ciała i układ pokarmowy dwuwarstwowców (Mesozoa) mających dwa listki zarodkowe: ekto- i endodermę. Otwór g., zw. pragębą ( gastroporus), służy do pobierania i wydalania pokarmu. U trójwarstwowców (Triblastica) - zwierząt mających trzeci listek zarodkowy, mezodermę - g. przekształca się w środkową część przewodu pokarmowego, tworząc między innymi wątrobę i płuca

Czym jest gastrocel znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy GSH:
Słownik hormony zwierzęce gastrocel co znaczy.
Co znaczy Geny Wielokrotne:
Słownik geny kumulatywne gastrocel krzyżówka.
Co znaczy Grzebienie Nerwowe:
Słownik zarodkach kręgowców, połączonych z ektodermą i rynienką nerwową (w momencie jej przekształcania się w cewkę nerwową). Komórki g.n. przekształcają się w chromatofory, komórki twórcze tkanki chrzęstnej gastrocel co to jest.
Co znaczy Gruczoły:
Słownik wielokomórkowe narządy wydzielające substancje zw. sekretami albo wydzielinami. Z racji na sposób wydzielania g. dzieli się na egzokrynowe i endokrynowe. G. egzokrynowe (wydzielania zewnętrznego) to gastrocel słownik.
Co znaczy Gruczoły Skórne:
Słownik gruczoły powstałe z naskórka o różnej budowie i funkcji. Do g.s. należą między innymi gruczoł kuprowy, gruczoły łojowe, gruczoły potowe i gruczoły mleczne gastrocel czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: