gastrolity definicja
Co to jest gastrolity. Wyjaśnienie połknięte poprzez ptaki, na przykład z rzędu kuraków.

Czy przydatne?

Co to jest gastrolity

Co oznacza GASTROLITY: niewielkie kamienie połknięte poprzez ptaki, na przykład z rzędu kuraków (Galliformes), ułatwiające rozdrabnianie pokarmu (nasion). U skorupiaków (Crustacea), na przykład raka, g. występują w żołądku żującym, zbudowane są z węglanu wapnia i służą do odbudowy pancerza po linieniu

Czym jest gastrolity znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Glikoproteiny:
Słownik strukturalne białka złożone, zbudowane z cukru i części białkowej. Jednym z głownych g. jest kolagen gastrolity.
Co znaczy Graptolity:
Słownik organizmy morskie, które żyły w okresie od kambru do karbonu ( ery i okresy geologiczne). Tworzyły osiadłe albo planktoniczne kolonie o zróżnicowanych, zazwyczaj drzewkowatych, kształtach. Ich gastrolity.
Co znaczy Genom:
Słownik genetycznej zawarta w monoploidalnym (1n) garniturze chromosomów organizmu eukariotycznego albo suma genów organizmu prokariotycznego. Termin ten jest czasem stosowany jako przeciwieństwo genotypu gastrolity.
Co znaczy Gastrozoid:
Słownik wyspecjalizowany, pozbawiony umiejętności do rozrodu osobnik w kolonii jamochłonów (Coelenterata), odpowiedzialny za zdobywanie i trawienie pokarmu gastrolity.
Co znaczy Ganoidy Kostne, Przejściowce, Pełnokostne:
Słownik kostnopromienistych. Ciało g.k. pokryte jest łuskami ganoidalnymi albo elastycznymi; funkcję płuc pełni narząd powietrzny o budowie gąbczastej; trzony kręgów wypierają strunę grzbietową, aż do jej gastrolity.
  • Dodano:
  • Autor: