gatunek definicja
Co to jest gatunek. Wyjaśnienie jednostka służąca w taksonomii, definiowana jako ekipa naturalnych.

Czy przydatne?

Co to jest gatunek

Co oznacza GATUNEK: podstawowa jednostka służąca w taksonomii, definiowana jako ekipa naturalnych populacji, których osobniki mogą się swobodnie krzyżować (posiadają wspólną pulę genową) i są izolowane rozrodczo od innych takich grup. Osobniki różnych g. mogą się niekiedy krzyżować (rezultatem krzyżówki konia z osłem jest muł), lecz potomstwo takich międzygatunkowych krzyżówek jest zazwyczaj bezpłodne. G. może być jednolity (bez wykształconych podgatunków, odmian i ras (g. monotypowy) albo tworzyć podgatunki, odmiany i rasy (g. politypowe). Osobniki z poszczególnych odmian i ras mogą się swobodnie krzyżować. Przed ogłoszeniem teorii ewolucji g. uważano za niezmienne (g. statyczny), zaliczając do danego g. tylko osobniki o cechach zgodnych z ustalonym wzorcem (typologia). Po przyjęciu teorii ewolucji g. zaczęto uważać za faza w trwającej nieprzerwanie ewolucji (g. dynamiczny), a mechanizm powstawania gatunków nazwano specjacją. G. występujące na tym samym obszarze noszą nazwę sympatrycznych, a te, których zasięgi się nie pokrywają - allopatrycznych. Zobacz także: introgresja

Czym jest gatunek znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gametofit:
Słownik pokolenie płciowe roślin (mszaków, paprotników i roślin nasiennych) wytwarzające komórki płciowe (gamety). Wskutek połączenia gamet powstaje diploidalny (2n) sporofit. G. kobiecy to makrogametofit, a gatunek co to jest.
Co znaczy Gerontologia:
Słownik edukacja zajmująca się badaniem mechanizmów starzenia się organizmów, w szczególności ludzi gatunek definicja.
Co znaczy Graptolity:
Słownik organizmy morskie, które żyły w okresie od kambru do karbonu ( ery i okresy geologiczne). Tworzyły osiadłe albo planktoniczne kolonie o zróżnicowanych, zazwyczaj drzewkowatych, kształtach. Ich gatunek co znaczy.
Co znaczy Gatunek Borealny:
Słownik gatunek występujący w strefie borealnych lasów iglastych albo gatunek pochodzący z tej strefy, spotykany w górach gatunek słownik.
Co znaczy Gruczoły Jadowe:
Słownik produkujące toksyczne wydzieliny. Mają znaczenie obronne albo powiązane ze zdobywaniem pokarmu. U roślin wykształcone w formie włosków gruczołowych, których komórka szczytowa uformowana jest w formie gatunek znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: