efemeryczne gatunki definicja
Co to jest gatunki efemeryczne. Wyjaśnienie rośliny zielne o bardzo krótkim cyklu życiowym. Po.

Czy przydatne?

Co to jest gatunki efemeryczne

Co oznacza GATUNKI EFEMERYCZNE: pustynne i stepowe rośliny zielne o bardzo krótkim cyklu życiowym. Po opadach deszczu bardzo błyskawicznie kiełkują, zakwitają i wytwarzają nasiona. Nasiona g.e. są odporne na wysychanie i mogą przetrwać dziesiątki lat w stanie życia utajonego

Czym jest gatunki efemeryczne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gruczoły Skórne:
Słownik gruczoły powstałe z naskórka o różnej budowie i funkcji. Do g.s. należą między innymi gruczoł kuprowy, gruczoły łojowe, gruczoły potowe i gruczoły mleczne gatunki efemeryczne.
Co znaczy Gastrolity:
Słownik połknięte poprzez ptaki, na przykład z rzędu kuraków (Galliformes), ułatwiające rozdrabnianie pokarmu (nasion). U skorupiaków (Crustacea), na przykład raka, g. występują w żołądku żującym, zbudowane gatunki efemeryczne.
Co znaczy Grzybnia:
Słownik Mycetae) zbudowana ze strzępek ułożonych luźno (g. strzępkowa) albo ciasno przylegających do siebie (g. plektenchymatyczna). Silnie rozgałęziona g. może osiągać średnicę kilkunastu metrów gatunki efemeryczne.
Co znaczy Gniazdowniki:
Słownik młode wymagają długiego pobytu w gnieździe pod opieką rodziców, gdyż wykluwają się ślepe i nieopierzone. Do g. między innymi należą ptaki drapieżne, wróblowate, gołębiowate, dzięciołowate i sowy gatunki efemeryczne.
Co znaczy Glicyna:
Słownik aminokwasy gatunki efemeryczne.
  • Dodano:
  • Autor: