definicja
Co to jest gen. Wyjaśnienie jednostka dziedziczności zbudowana z odcinka DNA o specyficznym.

Czy przydatne?

Co to jest gen

Co oznacza GEN: funkcjonalna jednostka dziedziczności zbudowana z odcinka DNA o specyficznym układzie nukleotydów. G. może być zlokalizowany w chromosomie (g. chromosomowy) albo w cytoplazmie (g. pozachromosomowy). Pojedynczy g. wyznacza sekwencję aminokwasów jednego łańcucha polipeptydowego. G. podzielone są na g. struktury i g. regulatorowe. G. struktury zbudowane są z odcinków zawierających informację genetyczną (egzony), pomiędzy którymi znajdują się odcinki pozbawione informacji genetycznej (introny). W momencie transkrypcji introny zostają wycięte, a egzony połączone w łańcuch mRNA (kwas rybonukleinowy). G. regulatorowe kontrolują działanie g. struktury, blokując albo włączając ich działanie, co prowadzi do syntezy białek potrzebnych organizmowi w danym momencie albo do zahamowania ich wytwarzania, gdy stają się niepotrzebne

Czym jest gen znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy GH:
Słownik hormony zwierzęce gen co znaczy.
Co znaczy Graptolity:
Słownik organizmy morskie, które żyły w okresie od kambru do karbonu ( ery i okresy geologiczne). Tworzyły osiadłe albo planktoniczne kolonie o zróżnicowanych, zazwyczaj drzewkowatych, kształtach. Ich gen krzyżówka.
Co znaczy Głowotułów:
Słownik ciała szczękoczułkowców (Chelicerata), na przykład pająków, kosarzy, skorpionów, roztoczy, powstały ze zrośnięcia odcinka głowowego z tułowiowym. Na g. występuje sześć par odnóży, cztery pary odnóży gen co to jest.
Co znaczy Gatunek Synantropijny:
Słownik organizmy synantropijne gen słownik.
Co znaczy Głosy Zwierząt:
Słownik dzięki narządów dźwiękowych o różnej budowie i pochodzeniu. U bezkręgowców (skorupiaków, pajęczaków, wijów i owadów) dźwięki mogą być wydawane poprzez pocieranie różnych części ciała, wibrację gen czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: