gigantyzm definicja
Co to jest gigantyzm. Wyjaśnienie się nadmiernie wysokim wzrostem, powodowana powiększoną produkcją.

Czy przydatne?

Co to jest gigantyzm

Co oznacza GIGANTYZM: choroba objawiająca się nadmiernie wysokim wzrostem, powodowana powiększoną produkcją somatotropiny (hormonu wzrostu) poprzez przysadkę mózgową. Zobacz także: akromegalia

Czym jest gigantyzm znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gastryna:
Słownik hormony zwierzęce gigantyzm co znaczy.
Co znaczy Gen Mozaikowy:
Słownik fragmentów DNA zawierających informację genetyczną (egzonów) i odcinków pozbawionych informacji genetycznej (intronów). Przewarzająca część genów organizmów eukariotycznych ma strukturę mozaikową gigantyzm krzyżówka.
Co znaczy Gutacja:
Słownik poprzez rośliny wody w formie płynnej dzięki szczególnych organów ( hydatod) występujących na liściach. G. zachodzi w warunkach wysokiej wilgotności powietrza albo w środowisku wodnym, gdy parowanie gigantyzm co to jest.
Co znaczy Gondwana:
Słownik istniejący na półkuli płd., obejmujący Afrykę, Australię, Antarktydę, większą część Ameryki Płd. i Półwysep Indyjski i Arabski. Powstał w ordowiku. Rozpad G. zaczął się w triasie, a zakończył w gigantyzm słownik.
Co znaczy Gen:
Słownik jednostka dziedziczności zbudowana z odcinka DNA o specyficznym układzie nukleotydów. G. może być zlokalizowany w chromosomie (g. chromosomowy) albo w cytoplazmie (g. pozachromosomowy). Pojedynczy g gigantyzm czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: