głodowanie definicja
Co to jest głodowanie. Wyjaśnienie organizmów nie będących w stanie hibernacji ( sen zimowy) albo.

Czy przydatne?

Co to jest głodowanie

Co oznacza GŁODOWANIE: stan fizjologiczny organizmów nie będących w stanie hibernacji ( sen zimowy) albo estywacji ( sen letni), charakteryzujący się zachowaniem aktywności ruchowej bez pobierania pokarmu. Jego długość zależy od zapotrzebowania energetycznego organizmu (poziomu metabolizmu) i wykazuje sporą zmienność pomiędzy- i wewnątrzgatunkową. Wybrane owady (pluskwy) mogą żyć kilka lat bez pobierania pokarmu, a stułbie i wypławki kilka miesięcy. W momencie g. źródłem energii są substancje zapasowe, a następnie tkanki. Ssaki w momencie g. zużywają na początku glikogen, następnie tłuszcz, a na końcu białka tkanek w następującej kolejności: białka mięśni, wątroby, nerek, gonad, serca i mechanizmu nerwowego. Człowiek może głodować, pijąc wodę, od 35 do 75 dni

Czym jest głodowanie znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gruczoły Przędne:
Słownik różnie zlokalizowane gruczoły bezkręgowców produkujące nici używane na przykład do budowy sieci pająków, oprzędu poczwarki (jedwabnik morwowy) i tym podobne Zobacz także: kądziołki głodowanie co znaczy.
Co znaczy Glikokaliks:
Słownik błona komórkowa głodowanie krzyżówka.
Co znaczy Glutynanty:
Słownik parzydełka głodowanie co to jest.
Co znaczy Gruczoły Skórne:
Słownik gruczoły powstałe z naskórka o różnej budowie i funkcji. Do g.s. należą między innymi gruczoł kuprowy, gruczoły łojowe, gruczoły potowe i gruczoły mleczne głodowanie słownik.
Co znaczy Gruczoły Potowe:
Słownik występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i głodowanie czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: