glonowce definicja
Co to jest glonowce. Wyjaśnienie saprofitami albo pasożytami roślin, należące do grzybów właściwych.

Czy przydatne?

Co to jest glonowce

Co oznacza GLONOWCE: grzyby będące saprofitami albo pasożytami roślin, należące do grzybów właściwych (Eumycotina). G. mogą być zbudowane z jednej komórki albo z grzybni jednokomórkowej zawierającej sporo jąder ( komórczak). Ściana komórkowa g. jest zbudowana z chityny, celulozy albo z obu tych związków. Rozmnażają się poprzez zarodniki (rozmnażanie bezpłciowe), poprzez izogamety albo gametangiogamię (zlewanie się gametangiów dwóch osobników). Przedstawicielami g. są ryzopus czerniejący (powodujący pleśnienie produktów spożywczych) i drzewik (wywołujący choroby winorośli). Do g. należą również pleśniaki, z których w najwyższym stopniu znanym jest pleśniak z rodzaju Mucor, tworzący widoczne gołym okiem białe naloty grzybni na chlebie i innych produktach spożywczych

Czym jest glonowce znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Geny Modyfikatory:
Słownik geny wpływające na wykształcenie cechy determinowanej poprzez inny gen, nie będący allelem g.m glonowce.
Co znaczy Giardiaza:
Słownik lamblioza glonowce.
Co znaczy Gody:
Słownik moment godowy glonowce.
Co znaczy Guano:
Słownik ptaków (Aves) albo nietoperzy (Chiroptera) zawierające fosfor, potas i azot, eksploatowane na skalę przemysłową, używane jako nawóz. W Stanach Zjednoczonych z g. nietoperzy otrzymywano saletrę glonowce.
Co znaczy Gruczoł Rektalny:
Słownik spodoustych (Selachii) wykorzystywany do usuwania z organizmu nadmiaru soli, powstały z przekształconego jelita ślepego.narząd ryb spodoustych (Selachii) wykorzystywany do usuwania z organizmu glonowce.
  • Dodano:
  • Autor: