glonowce definicja
Co to jest glonowce. Wyjaśnienie saprofitami albo pasożytami roślin, należące do grzybów właściwych.

Czy przydatne?

Co to jest glonowce

Co oznacza GLONOWCE: grzyby będące saprofitami albo pasożytami roślin, należące do grzybów właściwych (Eumycotina). G. mogą być zbudowane z jednej komórki albo z grzybni jednokomórkowej zawierającej sporo jąder ( komórczak). Ściana komórkowa g. jest zbudowana z chityny, celulozy albo z obu tych związków. Rozmnażają się poprzez zarodniki (rozmnażanie bezpłciowe), poprzez izogamety albo gametangiogamię (zlewanie się gametangiów dwóch osobników). Przedstawicielami g. są ryzopus czerniejący (powodujący pleśnienie produktów spożywczych) i drzewik (wywołujący choroby winorośli). Do g. należą również pleśniaki, z których w najwyższym stopniu znanym jest pleśniak z rodzaju Mucor, tworzący widoczne gołym okiem białe naloty grzybni na chlebie i innych produktach spożywczych

Czym jest glonowce znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gromada:
Słownik kategoria systematyczna glonowce co to jest.
Co znaczy Gruczoły Łzowe:
Słownik gruczoły egzokrynowe, których wydzielina zwilża powierzchnię gałek ocznych (rogówkę), przyczyniając się do usuwania zanieczyszczeń. G.ł. żółwi morskich służą do wydalania nadmiaru soli glonowce definicja.
Co znaczy Gondwana:
Słownik istniejący na półkuli płd., obejmujący Afrykę, Australię, Antarktydę, większą część Ameryki Płd. i Półwysep Indyjski i Arabski. Powstał w ordowiku. Rozpad G. zaczął się w triasie, a zakończył w glonowce co znaczy.
Co znaczy Gastryna:
Słownik hormony zwierzęce glonowce słownik.
Co znaczy Grono:
Słownik kwiatostany glonowce znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: