gniotowe definicja
Co to jest gniotowe. Wyjaśnienie rozwiniętych roślin nagozalążkowych. Cechami zbliżającymi g. do.

Czy przydatne?

Co to jest gniotowe

Co oznacza GNIOTOWE: klasa dobrze rozwiniętych roślin nagozalążkowych. Cechami zbliżającymi g. do okrytozalążkowych są: siatkowate unerwienie liści, owadopylność, silnie zredukowany gametofit, brak rodni, występowanie w drewnie wtórnym prymitywnych naczyń i włókien drzewnych. Tworzą owoce rzekome podobne do jagody. Występują na obszarze środziemnomorskim, w Azji i Ameryce Płn. przęśl (Ephedra), na pustyni Namib w Płd. Afryce welwiczja (Welwitschia mirabilis) i w Afryce, Azji i Ameryce Płd. gniot (Gnetum)

Czym jest gniotowe znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gruczoły Skórne:
Słownik gruczoły powstałe z naskórka o różnej budowie i funkcji. Do g.s. należą między innymi gruczoł kuprowy, gruczoły łojowe, gruczoły potowe i gruczoły mleczne gniotowe.
Co znaczy Gruczoły Potowe:
Słownik występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i gniotowe.
Co znaczy Gnida:
Słownik kolokwialna nazwa jaja wszy złożonego na włosach gniotowe.
Co znaczy Gruczoły:
Słownik wielokomórkowe narządy wydzielające substancje zw. sekretami albo wydzielinami. Z racji na sposób wydzielania g. dzieli się na egzokrynowe i endokrynowe. G. egzokrynowe (wydzielania zewnętrznego) to gniotowe.
Co znaczy Gruczoły Wonne:
Słownik występujące w skórze ssaków i niektórych gadów (żółwi, węży i krokodyli), wydzielające substancje o intensywnym zapachu, umożliwiające odszukanie partnerów w okresie rozrodu i rozpoznawanie osobników gniotowe.
  • Dodano:
  • Autor: