gojenie definicja
Co to jest gojenie się. Wyjaśnienie zasklepiania i zarastania zranionego miejsca. Może odbywać się.

Czy przydatne?

Co to jest gojenie się

Co oznacza GOJENIE SIĘ: mechanizm zasklepiania i zarastania zranionego miejsca. Może odbywać się poprzez tak zwany rychłozrost opierający na zamknięciu się i zrośnięciu brzegów rany, bez wystąpienia odczynu zapalnego albo z niewielkim odczynem zapalnym. Blizna powstała wskutek rychłozrostu jest niewielka i błyskawicznie zanika. Rany o dużej powierzchni goją się poprzez wytworzenie tkanki ziarninowej wypełniającej przestrzeń pomiędzy brzegami rany, powstała blizna jest spora i trwała. U roślin g. bazuje na zamykaniu rany poprzez korek przyranny powstający z miazgi korkotwórczej

Czym jest gojenie się znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gnida:
Słownik kolokwialna nazwa jaja wszy złożonego na włosach gojenie się.
Co znaczy Gynogynia:
Słownik pseudogamia gojenie się.
Co znaczy Glikogen:
Słownik nierozpuszczalny w wodzie, zbudowany z cząsteczek glukozy, kluczowy materiał zapasowy zwierząt, magazynowany w wątrobie i mięśniach. W momencie zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu gojenie się.
Co znaczy Gruczoły:
Słownik wielokomórkowe narządy wydzielające substancje zw. sekretami albo wydzielinami. Z racji na sposób wydzielania g. dzieli się na egzokrynowe i endokrynowe. G. egzokrynowe (wydzielania zewnętrznego) to gojenie się.
Co znaczy Gniazdowniki:
Słownik młode wymagają długiego pobytu w gnieździe pod opieką rodziców, gdyż wykluwają się ślepe i nieopierzone. Do g. między innymi należą ptaki drapieżne, wróblowate, gołębiowate, dzięciołowate i sowy gojenie się.
  • Dodano:
  • Autor: