gronkowce definicja
Co to jest gronkowce. Wyjaśnienie kształcie kulistym (ziarniaki) tworzące na preparatach skupienia.

Czy przydatne?

Co to jest gronkowce

Co oznacza GRONKOWCE: bakterie o kształcie kulistym (ziarniaki) tworzące na preparatach skupienia w kształcie gron. Występują w powietrzu, wodzie, na powierzchni elementów, w produktach spożywczych, z kolei u zwierząt w przewodzie pokarmowym, na skórze i błonach śluzowych. Przedstawicielem jest g. złocisty (Staphylococcus aureus), wywołujący u człowieka sporo groźnych chorób (dolegliwości skórne, zapalenie ucha środkowego, zapalenie mózgu, ((dolegliwości dróg oddechowych i moczowych)

Czym jest gronkowce znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Glukagon:
Słownik hormony zwierzęce gronkowce.
Co znaczy Gatunki Bliźniacze:
Słownik gatunki blisko spokrewnione, niemożliwe do odróżnienia na podstawie cech morfologicznych gronkowce.
Co znaczy Gruczoły Łzowe:
Słownik gruczoły egzokrynowe, których wydzielina zwilża powierzchnię gałek ocznych (rogówkę), przyczyniając się do usuwania zanieczyszczeń. G.ł. żółwi morskich służą do wydalania nadmiaru soli gronkowce.
Co znaczy Gruczoły Wapienne:
Słownik gruczoły uchodzące do przełyku skąposzczetów (Oligochaeta), których wydzielina o zasadowym odczynie neutralizuje kwasy organiczne zawarte w pokarmie (glebie gronkowce.
Co znaczy Globuliny:
Słownik białka proste rozpuszczalne w roztworach soli, nierozpuszczalne w wodzie. Do g. należą fibrynogen i przeciwciała ( immunoglobuliny), białka występujące w osoczu krwi gronkowce.
  • Dodano:
  • Autor: