mleczne gruczoły definicja
Co to jest gruczoły mleczne. Wyjaśnienie dla ssaków (Mammalia) gruczoły wydzielające mleko.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły mleczne

Co oznacza GRUCZOŁY MLECZNE: charakterystyczne dla ssaków (Mammalia) gruczoły wydzielające mleko. Powstały najprawdopodobniej wskutek przekształcenia gruczołów potowych. G.m. są zbudowane z pęcherzyków gruczołowych, z których wychodzą przewody mlekonośne łączące się w większe przewody zbiorcze, tworzące zatoki mleczne, uchodzące na zewnątrz na szczytach brodawek sutkowych. Mleko jest wytworem g.m. bogatym w białka, przeciwciała (immunoglobuliny), cukry, sole wapnia, potasu i fosforany, stanowi fundamentalny pokarm noworodków ssaków. Białko występuje w mleku w formie kazeinogenu, który pod wpływem soli wapnia i specyficznych enzymów (podpuszczki, zw. odmiennie reniną), wytrąca się w formie kazeiny, która może być trawiona poprzez enzymy występujące w żołądku

Czym jest gruczoły mleczne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gnicie:
Słownik martwej materii organicznej (raczej białek) do prostych związków przyswajalnych poprzez rośliny. G. dzieje się pod wpływem bakterii (laseczek gnilnych, laseczek siennych) i ma fundamentalne znaczenie gruczoły mleczne.
Co znaczy Gutacja:
Słownik poprzez rośliny wody w formie płynnej dzięki szczególnych organów ( hydatod) występujących na liściach. G. zachodzi w warunkach wysokiej wilgotności powietrza albo w środowisku wodnym, gdy parowanie gruczoły mleczne.
Co znaczy Gastrulacja:
Słownik zarodkowym zwierząt. U niższych bezkręgowców wskutek g. powstają dwie warstwy zarodkowe (ekto- i endoderma). U większości zwierząt, poczynając od pierścienic, g. jest procesem powstawania mezodermy gruczoły mleczne.
Co znaczy Gametangium:
Słownik komórki rozrodcze męskie i kobiece (gamety). G. kobiece (makrogametangium), wytwarzające gamety kobiece, u glonów i grzybów nosi nazwę lęgni, a u organowców (mszaków, paprotników i nasiennych) jest gruczoły mleczne.
Co znaczy Ganoidy Chrzęstne, Kostołuskie:
Słownik kostnopromienistych (Actinopterygii), do których należą jesiotrokształtne (Accipenseriformes). Na głowie g.ch. znajduje się dziób (rostrum), pod którym położony jest otwór gębowy. Płetwa ogonowa gruczoły mleczne.
  • Dodano:
  • Autor: