mleczne gruczoły definicja
Co to jest gruczoły mleczne. Wyjaśnienie dla ssaków (Mammalia) gruczoły wydzielające mleko.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły mleczne

Co oznacza GRUCZOŁY MLECZNE: charakterystyczne dla ssaków (Mammalia) gruczoły wydzielające mleko. Powstały najprawdopodobniej wskutek przekształcenia gruczołów potowych. G.m. są zbudowane z pęcherzyków gruczołowych, z których wychodzą przewody mlekonośne łączące się w większe przewody zbiorcze, tworzące zatoki mleczne, uchodzące na zewnątrz na szczytach brodawek sutkowych. Mleko jest wytworem g.m. bogatym w białka, przeciwciała (immunoglobuliny), cukry, sole wapnia, potasu i fosforany, stanowi fundamentalny pokarm noworodków ssaków. Białko występuje w mleku w formie kazeinogenu, który pod wpływem soli wapnia i specyficznych enzymów (podpuszczki, zw. odmiennie reniną), wytrąca się w formie kazeiny, która może być trawiona poprzez enzymy występujące w żołądku

Czym jest gruczoły mleczne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy GH-IH:
Słownik hormony zwierzęce gruczoły mleczne co znaczy.
Co znaczy Glikokortykoidy:
Słownik hormony zwierzęce gruczoły mleczne krzyżówka.
Co znaczy Gniotowe:
Słownik rozwiniętych roślin nagozalążkowych. Cechami zbliżającymi g. do okrytozalążkowych są: siatkowate unerwienie liści, owadopylność, silnie zredukowany gametofit, brak rodni, występowanie w drewnie gruczoły mleczne co to jest.
Co znaczy Gonady Żeńskie:
Słownik jajniki gruczoły mleczne słownik.
Co znaczy Gruczoły Skórne:
Słownik gruczoły powstałe z naskórka o różnej budowie i funkcji. Do g.s. należą między innymi gruczoł kuprowy, gruczoły łojowe, gruczoły potowe i gruczoły mleczne gruczoły mleczne czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: