potowe gruczoły definicja
Co to jest gruczoły potowe. Wyjaśnienie występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły potowe

Co oznacza GRUCZOŁY POTOWE: gruczoły występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i długich prostych przewodów wyprowadzających, otwierających się na powierzchni skóry albo do mieszków włosów. W skład potu, prócz wody, wchodzi chlorek sodu, mocznik i substancje zapachowe. W zależności od warunków zewnętrznych organizm człowieka może wydzielać od 1 do 10 l potu na dobę. G.p. wspomagają nerki w usuwaniu produktów przemiany materii (mocznika). Pot parujący z powierzchni skóry ochładza ją, zapobiegając przegrzaniu organizmu

Czym jest gruczoły potowe znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gen Epistatyczny:
Słownik epistaza gruczoły potowe co znaczy.
Co znaczy Geobionty:
Słownik żyjących w glebie. Do g. należą bakterie, sinice, glony (okrzemki i zielenice), grzyby, pierwotniaki, nicienie, skąposzczety (dżdżownice), wije, skorupiaki (stonogi), owady (skoczogonki, chrząszcze gruczoły potowe krzyżówka.
Co znaczy Geobotanika:
Słownik biogeografia gruczoły potowe co to jest.
Co znaczy Grąd:
Słownik las liściasty albo mieszany narastający na żyznych glebach. G. charakteryzuje się bogatym runem leśnym, dominującym gatunkiem drzewa jest grab gruczoły potowe słownik.
Co znaczy Gigantopiteki:
Słownik antropogeneza gruczoły potowe czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: