potowe gruczoły definicja
Co to jest gruczoły potowe. Wyjaśnienie występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły potowe

Co oznacza GRUCZOŁY POTOWE: gruczoły występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i długich prostych przewodów wyprowadzających, otwierających się na powierzchni skóry albo do mieszków włosów. W skład potu, prócz wody, wchodzi chlorek sodu, mocznik i substancje zapachowe. W zależności od warunków zewnętrznych organizm człowieka może wydzielać od 1 do 10 l potu na dobę. G.p. wspomagają nerki w usuwaniu produktów przemiany materii (mocznika). Pot parujący z powierzchni skóry ochładza ją, zapobiegając przegrzaniu organizmu

Czym jest gruczoły potowe znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Ganoidy Kostne, Przejściowce, Pełnokostne:
Słownik kostnopromienistych. Ciało g.k. pokryte jest łuskami ganoidalnymi albo elastycznymi; funkcję płuc pełni narząd powietrzny o budowie gąbczastej; trzony kręgów wypierają strunę grzbietową, aż do jej gruczoły potowe.
Co znaczy Gonadotropina Kosmówkowa:
Słownik hormony zwierzęce gruczoły potowe.
Co znaczy Gojenie Się:
Słownik zasklepiania i zarastania zranionego miejsca. Może odbywać się poprzez tak zwany rychłozrost opierający na zamknięciu się i zrośnięciu brzegów rany, bez wystąpienia odczynu zapalnego albo z gruczoły potowe.
Co znaczy Glukagon:
Słownik hormony zwierzęce gruczoły potowe.
Co znaczy Gruczoły Jelitowe:
Słownik cewkowate gruczoły uchodzące u podstawy kosmków jelitowych w jelicie cienkim; wytwarzają sok jelitowy bogaty w enzymy trawienne gruczoły potowe.
  • Dodano:
  • Autor: