przytarczycowe gruczoły definicja
Co to jest gruczoły przytarczycowe. Wyjaśnienie gruczoły przytarczyczne. Co znaczy PRZYTARCZYCOWE.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły przytarczycowe

Co oznacza GRUCZOŁY PRZYTARCZYCOWE: gruczoły przytarczyczne

Czym jest gruczoły przytarczycowe znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gastroporus:
Słownik otwór gastruli wykorzystywany do pobierania i wydalania pokarmu ( gastrocel). U zwierząt pierwoustych g. pełni funkcję otworu gębowego, a u wtóroustych pełni funkcję otworu odbytowego gruczoły przytarczycowe.
Co znaczy Gametofor:
Słownik gametofit mchów (Bryopsida) zbudowany z zielonej ulistnionej łodygi przytwierdzonej chwytnikami do podłoża gruczoły przytarczycowe.
Co znaczy Gruczoły Potowe:
Słownik występujące w skórze ssaków (z wyjątkiem waleni, syren, słoni i łuskowców), wydzielające pot. Są zbudowane z silnie skręconej części wydzielniczej (kłębków), znajdującej się w skórze właściwej, i gruczoły przytarczycowe.
Co znaczy Gastrocel:
Słownik przestrzeń gastruli, o ścianach zbudowanych z endodermy, tworząca jamę ciała i układ pokarmowy dwuwarstwowców (Mesozoa) mających dwa listki zarodkowe: ekto- i endodermę. Otwór g., zw. pragębą gruczoły przytarczycowe.
Co znaczy Glikoliza:
Słownik zachodzący w cytoplazmie w warunkach beztlenowych. Pierwszym etapem jest fosforylacja cząsteczki glukozy, która przy zastosowaniu dwóch cząsteczek ATP zostaje przekształcona w 1,6-difosfofruktozę gruczoły przytarczycowe.
  • Dodano:
  • Autor: