przytarczyczne gruczoły definicja
Co to jest gruczoły przytarczyczne. Wyjaśnienie charakterystyczne dla kręgowców lądowych, położone.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły przytarczyczne

Co oznacza GRUCZOŁY PRZYTARCZYCZNE: gruczoły dokrewne charakterystyczne dla kręgowców lądowych, położone w pobliżu tarczycy. G.p. wydzielają parathormon ( hormony zwierzęce) wywołujący przyrost poziomu wapnia we krwi i demineralizację kości. Hormonem działającym antagonistycznie do parathormonu jest produkowana poprzez tarczycę kalcytonina ( hormony zwierzęce), obniżająca poziom wapnia we krwi i powodująca odkładanie go w kościach

Czym jest gruczoły przytarczyczne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gerontologia:
Słownik edukacja zajmująca się badaniem mechanizmów starzenia się organizmów, w szczególności ludzi gruczoły przytarczyczne.
Co znaczy Grupa Prostetyczna:
Słownik enzymy gruczoły przytarczyczne.
Co znaczy Gondwana:
Słownik istniejący na półkuli płd., obejmujący Afrykę, Australię, Antarktydę, większą część Ameryki Płd. i Półwysep Indyjski i Arabski. Powstał w ordowiku. Rozpad G. zaczął się w triasie, a zakończył w gruczoły przytarczyczne.
Co znaczy Gruczoły Łojowe:
Słownik gruczoły skórne występujące u ssaków (Mammalia), wydzielające łój, wytwór obumierania i rozkładu komórek gruczołowych. Przewody wyprowadzające g.ł. uchodzą do mieszków włosów albo bezpośrednio na gruczoły przytarczyczne.
Co znaczy Główka:
Słownik kwiatostany gruczoły przytarczyczne.
  • Dodano:
  • Autor: