zimowego gruczoły definicja
Co to jest gruczoły snu zimowego. Wyjaśnienie barwie brunatnej, występująca u zwierząt zapadających.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły snu zimowego

Co oznacza GRUCZOŁY SNU ZIMOWEGO: tkanka tłuszczowa o barwie brunatnej, występująca u zwierząt zapadających w sen zimowy. Ma budowę zrazikową, typową dla gruczołów, posiada bogatsze unaczynienie i unerwienie niż tkanka tłuszczowa biała. Tłuszcz brunatny ma wyższą wartość energetyczną niż tłuszcz biały, a jego cytoplazma zawiera więcej mitochondriów. G.s.z. służą do przebudzeń ze stanu hibernacji, gdyż utlenianie zawartego w nich tłuszczu dostarcza organizmowi sporych ilości ciepła potrzebnego do szybkiego ogrzania organizmu

Czym jest gruczoły snu zimowego znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gerontologia:
Słownik edukacja zajmująca się badaniem mechanizmów starzenia się organizmów, w szczególności ludzi gruczoły snu zimowego.
Co znaczy Gonidia:
Słownik 1) glony i sinice wchodzące w skład porostów; 2) zarodniki (duży) wykorzystywane do bezpłciowego rozmnażania roślin; 3) wielokomórkowe części roślin wykorzystywane do rozmnażania gruczoły snu zimowego.
Co znaczy Glikoliza:
Słownik zachodzący w cytoplazmie w warunkach beztlenowych. Pierwszym etapem jest fosforylacja cząsteczki glukozy, która przy zastosowaniu dwóch cząsteczek ATP zostaje przekształcona w 1,6-difosfofruktozę gruczoły snu zimowego.
Co znaczy Gruczoł Sterczowy:
Słownik gruczoł krokowy gruczoły snu zimowego.
Co znaczy Glukagon:
Słownik hormony zwierzęce gruczoły snu zimowego.
  • Dodano:
  • Autor: