wonne gruczoły definicja
Co to jest gruczoły wonne. Wyjaśnienie występujące w skórze ssaków i niektórych gadów (żółwi, węży.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły wonne

Co oznacza GRUCZOŁY WONNE: gruczoły występujące w skórze ssaków i niektórych gadów (żółwi, węży i krokodyli), wydzielające substancje o intensywnym zapachu, umożliwiające odszukanie partnerów w okresie rozrodu i rozpoznawanie osobników w stadzie. Przyodbytnicze g.w. skunksów pełnią funkcje obronne. Mają one wyjątkowo spore rozmiary, posiadają mocne mięśnie, które kurcząc się, wywołują wyrzucanie cuchnącej cieczy o bardzo trwałym zapachu, działającej drażniąco na oczy, na odległość dochodzącą do 6 m. G.w. powstały najprawdopodobniej z gruczołów łojowych

Czym jest gruczoły wonne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gniazdowniki:
Słownik młode wymagają długiego pobytu w gnieździe pod opieką rodziców, gdyż wykluwają się ślepe i nieopierzone. Do g. między innymi należą ptaki drapieżne, wróblowate, gołębiowate, dzięciołowate i sowy gruczoły wonne.
Co znaczy Gonidia:
Słownik 1) glony i sinice wchodzące w skład porostów; 2) zarodniki (duży) wykorzystywane do bezpłciowego rozmnażania roślin; 3) wielokomórkowe części roślin wykorzystywane do rozmnażania gruczoły wonne.
Co znaczy Glebożercy:
Słownik przykład skąposzczety (Oligochaeta), żywiące się glebą, wykorzystujące znajdującą się w niej martwą materię organiczną. Gleba przetrawiona i wydalona w formie odchodów ma mniej zwartą strukturę gruczoły wonne.
Co znaczy Gen Letalny:
Słownik którego ujawnienie się skutkuje śmierć osobnika. Allele g.l. są zazwyczaj recesywne, dlatego g.l. ujawniają własne działanie w pierwszej kolejności u organizmów homozygotycznych (aa). Gen, który gruczoły wonne.
Co znaczy Gonofory:
Słownik osobniki odpowiedzialne za rozmnażanie płciowe w koloniach stułbiopławów (Hydrozoa). Zobacz także: gastrozoid gruczoły wonne.
  • Dodano:
  • Autor: