wonne gruczoły definicja
Co to jest gruczoły wonne. Wyjaśnienie występujące w skórze ssaków i niektórych gadów (żółwi, węży.

Czy przydatne?

Co to jest gruczoły wonne

Co oznacza GRUCZOŁY WONNE: gruczoły występujące w skórze ssaków i niektórych gadów (żółwi, węży i krokodyli), wydzielające substancje o intensywnym zapachu, umożliwiające odszukanie partnerów w okresie rozrodu i rozpoznawanie osobników w stadzie. Przyodbytnicze g.w. skunksów pełnią funkcje obronne. Mają one wyjątkowo spore rozmiary, posiadają mocne mięśnie, które kurcząc się, wywołują wyrzucanie cuchnącej cieczy o bardzo trwałym zapachu, działającej drażniąco na oczy, na odległość dochodzącą do 6 m. G.w. powstały najprawdopodobniej z gruczołów łojowych

Czym jest gruczoły wonne znaczenie w Słownik biologia G .

Co znaczy Gonady:
Słownik gruczoły rozrodcze gruczoły wonne.
Co znaczy Gibereliny:
Słownik regulatory wzrostu i rozwoju roślin gruczoły wonne.
Co znaczy Gatunki Kosmopolityczne:
Słownik dzięki szerokiemu zakresowi tolerancji i umiejętności do dyspersji czynników abiotycznych środowiska ( eurybionty) mogą zamieszkiwać prawie całą kulę ziemską, na przykład wybrane słodkowodne orzęski gruczoły wonne.
Co znaczy Gastroporus:
Słownik otwór gastruli wykorzystywany do pobierania i wydalania pokarmu ( gastrocel). U zwierząt pierwoustych g. pełni funkcję otworu gębowego, a u wtóroustych pełni funkcję otworu odbytowego gruczoły wonne.
Co znaczy Gruczoł Protorakalny:
Słownik gruczoł wydzielania wewnętrznego wydzielający ekdyzon (hormon linienia), powodujący przeobrażenie i linienie owadów i skorupiaków. Występuje w przedtułowiu gruczoły wonne.
  • Dodano:
  • Autor: