halobionty definicja
Co to jest halobionty. Wyjaśnienie występujące w wodach albo na terenach o mocnym stopniu zasolenia.

Czy przydatne?

Co to jest halobionty

Co oznacza HALOBIONTY: organizmy występujące w wodach albo na terenach o mocnym stopniu zasolenia. Pośród organizmów roślinnych wyróżniamy halofity (słonorośla) występujące nad brzegami mórz i na glebach zasolonych, wykazujące cechy kserofitów, jak na przykład grube mięsiste tkanki, wysokie stężenie soku komórkowego, gdyż woda w glebie zasolonej jest trudno dostępna na skutek dużego stężenia osmotycznego. Organizmy, które znoszą mniejsze stężenia soli, tytułujemy halofilami, formy zaś w zasadzie słodkowodne, lecz tolerujące pewien stopień zasolenia, to halokseny

Czym jest halobionty znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hormon Luteinizujący:
Słownik hormony zwierzęce halobionty.
Co znaczy Homeostaza Genetyczna:
Słownik umiejętność populacji do utrzymywania równowagi zasobów genetycznych zapewniających idealne przystosowanie do środowiska halobionty.
Co znaczy Hemoproteiny:
Słownik cytochromy halobionty.
Co znaczy Hodowla:
Słownik zabiegów dokonywanych na ustalonych gatunkach zwierząt albo roślin, zmierzających do osiągnięcia postępu genetycznego i produkcyjnego; obejmuje utrzymanie, ocenę wartości, selekcję, dobór, kojarzenie halobionty.
Co znaczy Hemiceluloza:
Słownik wielocukier występujący w ścianie komórkowej roślin. Najczęściej cząsteczka zbudowana jest z jednego rodzaju monosacharydu ( sacharydy), na przykład galaktany z galaktozy, mannany z mannozy halobionty.
  • Dodano:
  • Autor: