hapten definicja
Co to jest hapten. Wyjaśnienie wprowadzeniu do organizmu działa na zasadzie antygenu, nie wywołuje.

Czy przydatne?

Co to jest hapten

Co oznacza HAPTEN: związek, który po wprowadzeniu do organizmu działa na zasadzie antygenu, nie wywołuje powstawania przeciwciał (niekompletny gen), lecz ma możliwości wiązania się z istniejącymi już przeciwciałami, powodując ich zobojętnienie. Wykazuje właściwości immunogeniczne dopiero po połączeniu się z białkiem (na drodze chemicznej albo na drodze adsorpcji)

Czym jest hapten znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hormon Wzrostu:
Słownik hormony zwierzęce hapten.
Co znaczy Hipopus:
Słownik przetrwalnikowe odporne na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych (niskiej temperatury i małej wilgotności), występujące w rozwoju niektórych roztoczy (Acari). H. nie pobiera pożywienia hapten.
Co znaczy Homeostaza:
Słownik równowagi środowiska wewnętrznego organizmu (na przykład temperatury ciała, składu płynów ustrojowych), niezależnie od zmian warunków zewnętrznych; 2) zachowywanie równowagi między organizmem a hapten.
Co znaczy Herbicydy:
Słownik stosowane do zwalczania chwastów. Niszczą całą roślinność (h. totalne) albo działają wybiórczo na niepożądane gatunki (h. selektywne). Mogą penetrować wszystkie tkanki roślinne albo działać wyłącznie hapten.
Co znaczy Hipokotyl:
Słownik część podliścieniowa kiełkującego nasienia, która może się rozwijać, wynosząc liścienie powyżej powierzchnię ziemi ( kiełkowanie epigeiczne) albo pozostając pod ziemią ( kiełkowanie hipogeiczne hapten.
  • Dodano:
  • Autor: