haustorium definicja
Co to jest haustorium. Wyjaśnienie produkowane poprzez łodygi albo korzenie roślin pasożytniczych.

Czy przydatne?

Co to jest haustorium

Co oznacza HAUSTORIUM: 1) ssawki produkowane poprzez łodygi albo korzenie roślin pasożytniczych albo półpasożytniczych, wykorzystywane do pobierania substancji pokarmowych z ciała żywiciela; 2) części liścieni przystosowane do pobierania pokarmu z tkanek nasienia

Czym jest haustorium znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hematologia:
Słownik edukacja zajmująca się badaniem krwi i narządów krwiotwórczych, opisuje jej skład i rolę w organizmie, a również choroby krwi i ekipy krwi haustorium.
Co znaczy Hormon Pobudzający Komórki Interstycjalne:
Słownik hormony zwierzęce haustorium.
Co znaczy Hemiceluloza:
Słownik wielocukier występujący w ścianie komórkowej roślin. Najczęściej cząsteczka zbudowana jest z jednego rodzaju monosacharydu ( sacharydy), na przykład galaktany z galaktozy, mannany z mannozy haustorium.
Co znaczy Helofity:
Słownik na bagnach i terenach podmokłych, których korzenie i dolna część pędów są zanurzone w wodzie. Do w najwyższym stopniu znanych h. należy zespół gatunków roślin tworzących namorzyny (mangrowe haustorium.
Co znaczy Hiperplazja:
Słownik 1) powiększenie masy i rozmiarów tkanki albo narządu wywołane wzrostem liczby komórek; 2) gwałtowne i odbiegające od normy przyspieszenie podziałów komórkowych. Zobacz także: hipertrofia haustorium.
  • Dodano:
  • Autor: