haustorium definicja
Co to jest haustorium. Wyjaśnienie produkowane poprzez łodygi albo korzenie roślin pasożytniczych.

Czy przydatne?

Co to jest haustorium

Co oznacza HAUSTORIUM: 1) ssawki produkowane poprzez łodygi albo korzenie roślin pasożytniczych albo półpasożytniczych, wykorzystywane do pobierania substancji pokarmowych z ciała żywiciela; 2) części liścieni przystosowane do pobierania pokarmu z tkanek nasienia

Czym jest haustorium znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Higrofity:
Słownik na suszę, żyjące w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i podłoża, nie będące jednak roślinami wodnymi. H. charakteryzują się słabym wykształceniem tkanek przewodzących wodę i tkanek haustorium co to jest.
Co znaczy Hipopus:
Słownik przetrwalnikowe odporne na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych (niskiej temperatury i małej wilgotności), występujące w rozwoju niektórych roztoczy (Acari). H. nie pobiera pożywienia haustorium definicja.
Co znaczy Hipostom:
Słownik wyniosłość obejmująca otwór jamy chłonąco-trawiącej stułbiopławów (Hydrozoa); 2) fałd biegnący wzdłuż tylnej granicy otworu gębowego u skorupiaków (Crustacea); 3) przednia i brzuszna część głowy u haustorium co znaczy.
Co znaczy Hipertyreoza:
Słownik nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących zaburzenia tempa metabolizmu. Wyróżnia się dwie odmiany h.: chorobę Gravesa-Basedowa i wole guzkowe nadczynne. Choroba Gravesa-Basedowa haustorium słownik.
Co znaczy Hematopoeza:
Słownik mechanizm powstawania i różnicowania się ciałek krwi w szpiku kostnym haustorium znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: