heterogonia definicja
Co to jest heterogonia. Wyjaśnienie pokoleń występujący u zwierząt bezkręgowych (między innymi u.

Czy przydatne?

Co to jest heterogonia

Co oznacza HETEROGONIA: rodzaj przemiany pokoleń występujący u zwierząt bezkręgowych (między innymi u niektórych skorupiaków i owadów). W trakcie h. występują pokolenia rozmnażające się obupłciowo, poprzez zapłodnienie, i pokolenia rozmnażające się na drodze partenogenezy. H. regularna dotyczy naprzemiennego, regularnego występowania obu typów pokoleń. H. okresowa zachodzi wówczas, gdy po kilku pokoleniach partenogenetycznych pojawia się pokolenie obupłciowe. H. cykliczna związana jest z rozkładem temperatur w cyklu rocznym i bazuje najczęściej na występowaniu w okresie zimowym pokoleń obupłciowych, latem zaś pokoleń partenogenetycznych

Czym jest heterogonia znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Homing:
Słownik do miejsca służącego jako miejsce rozrodu, żerowania, zimowania albo odpoczynku; odnosi się do zachowań przejawianych na co dzień i do migracji sezonowych. Dobrze wykształcony h. występuje między heterogonia.
Co znaczy Hiperglikemia:
Słownik krwi wywołany niepoprawną gospodarką węglowodanową organizmu. Wpływ na przemiany węglowodanów wywiera hormon somatotropina produkowany w przysadce mózgowej i działający antagonistycznie w relacji do heterogonia.
Co znaczy Homogenat:
Słownik zawiesina powstała wskutek zmiażdżenia tkanki, używana w badaniach biochemicznych między innymi do oznaczania zawartości różnych substancji (na przykład hormonów, enzymów) w materiale biologicznym heterogonia.
Co znaczy Hologamia:
Słownik rozmnażanie płciowe opierające na połączeniu dwóch hologamet heterogonia.
Co znaczy Helofity:
Słownik na bagnach i terenach podmokłych, których korzenie i dolna część pędów są zanurzone w wodzie. Do w najwyższym stopniu znanych h. należy zespół gatunków roślin tworzących namorzyny (mangrowe heterogonia.
  • Dodano:
  • Autor: