heterogonia definicja
Co to jest heterogonia. Wyjaśnienie pokoleń występujący u zwierząt bezkręgowych (między innymi u.

Czy przydatne?

Co to jest heterogonia

Co oznacza HETEROGONIA: rodzaj przemiany pokoleń występujący u zwierząt bezkręgowych (między innymi u niektórych skorupiaków i owadów). W trakcie h. występują pokolenia rozmnażające się obupłciowo, poprzez zapłodnienie, i pokolenia rozmnażające się na drodze partenogenezy. H. regularna dotyczy naprzemiennego, regularnego występowania obu typów pokoleń. H. okresowa zachodzi wówczas, gdy po kilku pokoleniach partenogenetycznych pojawia się pokolenie obupłciowe. H. cykliczna związana jest z rozkładem temperatur w cyklu rocznym i bazuje najczęściej na występowaniu w okresie zimowym pokoleń obupłciowych, latem zaś pokoleń partenogenetycznych

Czym jest heterogonia znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Hormon Uwalniający Hormon Melanotropowy:
Słownik hormony zwierzęce heterogonia.
Co znaczy Halobionty:
Słownik występujące w wodach albo na terenach o mocnym stopniu zasolenia. Pośród organizmów roślinnych wyróżniamy halofity (słonorośla) występujące nad brzegami mórz i na glebach zasolonych, wykazujące cechy heterogonia.
Co znaczy Hybrydyzacja:
Słownik krzyżowanie heterogonia.
Co znaczy Higrofity:
Słownik na suszę, żyjące w warunkach wysokiej wilgotności powietrza i podłoża, nie będące jednak roślinami wodnymi. H. charakteryzują się słabym wykształceniem tkanek przewodzących wodę i tkanek heterogonia.
Co znaczy Hormony Mózgowe:
Słownik hormony zwierzęce heterogonia.
  • Dodano:
  • Autor: